Budowa zbiornika retencyjnego na Wildze nie zostanie rozpoczęta w tym roku

Starania nad budową zbiornika retencyjnego na rzece Wilga trwają od 2006 roku. Po przejściu długotrwałych procedur miasto Garwolin miało niebawem rozpocząć budowę akwenu. W tym roku była możliwość uzyskania dotacji w wysokości 2 mln złotych i pożyczki w tej samej kwocie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, jednakże głosami radnych SdG i Antoniego Frąckiewicza miasto nie otrzyma tych pieniędzy. Radni mówią, że inwestycja jest zbyt droga i źle zaplanowana.
Bezpłatne zajęcia dla dzieci

Od 15 września 2014r. działalność na terenie Garwolina i okolic rozpoczęła Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Ortus. Powstała ona z myślą o wczesnym i zintegrowanym systemie oddziaływań diagnostycznych, terapeutyczno-edukacyjnych i rehabilitacyjnych skierowanym do rodzin z dziećmi, u których wykryto nieprawidłowości w rozwoju.
Czy w gminie Sobolew staną kolejne wiatraki?

Jedna z siłowni wiatrowych, w Sokole (gmina Sobolew) jest już prawie wybudowana. Pozostałe w: Kaleniu, Kownacicy i Gończycach czekają na realizację. Budowa wiatraków poróżniła wójta gminy Sobolew Andrzeja Koszutskiego, który w wyniku konfliktu musiał zrezygnować z członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości i mieszkańców gminy. Na czele antywiatrakowych protestów stoi Stowarzyszenie „Lepsze Jutro” z Gończyc.
Konkurs: Wygraj warsztaty taneczne u Kordaszewskich

Studio Ruchu Kordaszewscy i redakcja "Kuriera Garwolińskiego" zachęcają do udziału w konkursie, w którym do wygrania są dwa zaproszenia na kurs tańca w kategoriach: dorośli oraz seniorzy.
Rozwód, izolacja od szkoły, aż wreszcie wyrok sądu: odebrać matce dzieci

Na światło dzienne wyszedł dziś dramat trójki dzieci, które stały się ofiarami konfliktu własnych rodziców. Historię rozbitej rodziny z Maciejowic pokazał dziś TVN w programie "Uwaga".
Inwestycje w gminie Parysów

Zadania inwestycyjne realizowane w roku 2014 przez Gminę Parysów, to głównie inwestycje drogowe i modernizacja oraz przebudowa budynków użyteczności publicznej. Co już udało się zrealizować a co jest w trakcje realizacji?
Dwanaście lat minęło…

10 sierpnia 2002 roku proboszczem parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Miastkowie Kościelnym został ks. Adam Turemka. Od tego czasu wiele się zmieniło. Inaczej wygląda kościół, cmentarz, plebania. Jest to wynik szeregu inwestycji zrealizowanych przez proboszcza we współpracy z parafianami.
Taniec dla seniora

Inwestycje w gminie Miastków Kościelny

Gmina Miastków Kościelny realizuje w tym roku szereg inwestycji. Część z nich została ukończona, inne jeszcze trwają. Powstają również projekty kolejnych. O efektach realizacji tych działań rozmawialiśmy z wójtem Gminy Miastków Kościelny – Jerzym Jaroniem.
Jak embargo rosyjskie wpływa na wilżańskie sady? Pomoc dla sadowników

Sady w gminie Wilga zajmują ponad 24% użytków rolnych gminy. Między innymi Wicie i Goźlin odczuły wprowadzone przez Rosję embargo. Czy „Tymczasowe nadzwyczajne wsparcie producentów owoców i warzyw” pomoże?
Pozostałe wiadomości:
Archiwum

Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego