Nie chcą elektrowni wiatrowych. Mówili o tym w TVP

Właśnie zakończyła się pierwsza część programu Jana Pospieszalskiego w TVP Info poświęcona budowie elektrowni wiatrowych i związanych z nią praktyk, często niezgodnych z literą prawa. Protesty przeciwko elektrowniom trwają w całej Polsce. Z powiatu garwolińskiego w studiu pojawili się przedstawiciele Gończyc.
Pierwszy rok nauki w "Kuźni Talentów" w Chotyni

W piątek w niepublicznej szkole "Kuźnia Talentów" w Chotyni odbyło się pasowanie na uczniów i ślubowanie dzieci z klas I, II, III i IV. W tym roku w placówce edukację rozpoczęły także przedszkolaki.
Kości z garwolińskiej żwirowni. Znamy wyniki badań

Do naszej redakcji dotarła wczoraj wiadomość o wynikach badań paleontologicznych prowadzonych w Garwolinie, które rozpoczęły się w czasie budowy obwodnicy. W żwirowni archeolog odnalazł kości, a te zostały poddane analizie. Jakie są jej wyniki?
Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach samorządowych

Prawo i Sprawiedliwość wystawi 46 kandydatów do rady powiatu. Partia ma również swoich przedstawicieli, którzy powalczą o fotel wójtów i burmistrzów, a także radnych gminnych.
Embargo na jabłka. Co w tej sytuacji robią rolnicy? Jak działają grupy producentów owoców i warzyw w gminie Wilga?

W gminie Wilga działają 3 firmy zajmujące się produkcją i dystrybucją owoców i warzyw: Goźlin SAD Sp. z o.o., WIL-SAD Sp. z o.o. i założona w 2010 roku Fresh Apple Sp. z.o.o. Grupę Fresh Apple założyło 27 sadowników z terenu gminy Wilga i Sobień Jezior (obecnie grupa liczy 32 członków). Celem firmy jest przygotowanie do sprzedaży i dystrybucja owoców i warzyw wyprodukowanych przez rolników, będących jednocześnie udziałowcami przedsiębiorstwa.Nie chcą elektrowni wiatrowych. Mówili o tym w TVP

Kości z garwolińskiej żwirowni. Znamy wyniki badań

Embargo na jabłka. Co w tej sytuacji robią rolnicy? Jak działają grupy producentów owoców i warzyw w gminie Wilga?


Pozostałe wiadomości:
Archiwum

Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego