Garwolin Sport

Górzno: Po raz 11 zagrali w tenisa stołowego

Dodano:
garwolin - Górzno: Po raz 11 zagrali w tenisa stołowego

Już po raz 11 odbyły się Mistrzostwa Gminy Górzno w Tenisie Stołowym. W tym roku wzięła w nich udział rekordowa liczba zawodników, a na stopniach podium stanęli znani od lat gracze.

7 i 9 grudnia na sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum w Górznie zostały rozegrane XI Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym o Puchar Wójta Gminy Górzno. Jak co roku, zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy.

Aktywni uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów

W piątek do walki przystąpili uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. W tym roku do walki stanęła rekordowa liczba uczniów ze wszystkich szkół gminy Górzno: z Samorządek, Unina, Łąk i Górzna. Łącznie około 70 zawodników. Zawody rozegrano w sześciu kategoriach wiekowych.

O puchar walczyli też dorośli

W niedzielę 9 grudnia do walki przystąpili dorośli mieszkańcy. W zawodach wzięły udział 4 panie i 11 mężczyzn. Kobiety rywalizowały systemem „każdy z każdym”, zaś mężczyźni 2 etapy zawodów rozegrali systemem grupowym, następnie czterech najlepszych rozegrało półfinały, z których zwycięzcy walczyli o I miejsce, a przegrani o III.

Ostatecznie trzy pucharowe miejsca w obu kategoriach zajęli utytułowani we wcześniejszych latach zawodnicy. Jak się okazało, wszyscy trzej panowie startowali we wszystkich edycjach turnieju. Kamil Łubian, wygrał pierwsze zawody gminne, które odbyły się w 2002 roku, jako uczeń klasy III szkoły podstawowej, Łukasz Magnewski stanął na najwyższym stopniu podium  będąc uczniem szkoły średniej.

III miejsce: Łubian Kamil – Górzno

Zawody zorganizowali opiekunowie Uczniowskiego Klubu Sportowego działającego przy Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Górznie, a nagrody ufundował i osobiście wręczył zwycięzcom wójt gminy Górzno Waldemar Sabak.

Źródło: Agnieszka Latuszek

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.