Wiadomości z Garwolina

Powiat garwoliński wyróżnił ludzi z pasją

Dodano:
garwolin - Powiat garwoliński wyróżnił ludzi z pasją

5 stycznia w Miętnem odbyło się spotkanie noworoczne, którego gospodarzem były władze powiatu garwolińskiego. Czwartkowy wieczór był dobrą okazją do podsumowań i wyróżnień dla ludzi z pasją, którzy współtworzą powiat.

Spotkanie noworoczne  to szczególne i jedyne takie w roku spotkanie, które gromadzi przedstawicieli władz państwowych, samorządowych, kombatantów, przedstawicieli oświaty, kultury, organizacji, mediów, wielu przedsiębiorców i innych jednostek działających na terenie powiatu garwolińskiego. To spotkanie, które staję się okazją do podsumowań tego co minęło, do kreślenia planów na przyszłość, to doskonała okazja do wspólnych rozmów, wymiany doświadczeń, pomysłów i oceny tego, co w naszym powiecie już za nami. Spotkanie jest także doskonałą okazją do oficjalnych wyróżnień i podziękowań. Uhonorowani podczas spotkania 5 stycznia 2017 r. w Powiatowym Ośrodku Sportu i Zarządzania Lakalami w Miętnem to przedstawiciele świata sportu, kultury i muzyki, prasy lokalnej oraz przedsiębiorcy.
Powiat garwoliński tworzą ludzie z pasją, którzy każdego dnia dzielą się nią z innymi mieszkańcami naszego powiatu. Poprzez swoją działalność i codzienną pracę rozwijają i ubogacają nasz region. Tradycyjnie już, podczas spotkania noworocznego starosta powiatu garwolińskiego wraz z przewodniczącym rady powiatu garwolińskiego składają podziękowania społecznikom, przedsiębiorcom, twórcom działającym na terenie powiatu garwolińskiego i w szczególny sposób wyróżniają kilku z nich. W roku 2017, te szczególne podziękowania otrzymało dziewięć osób.

Za wkład w rozwój Powiatu Garwolińskiego szczególne okolicznościowe podziękowania otrzymali:

1. Halina Prządka

Mieszkanka miejscowości Piastów, w gminie Żelechów. Autorka tomiku poezji pt. „Całą duszą”, który został wydany w 2016r. Jest to zbiór 53 utworów, które zabierają nas w podróż do wnętrza duszy poetki, zachęcają do podążania jej ścieżkami, emocjami i przemyśleniami oraz przenoszą nas do rzeczywistości i historii naszego powiatu.

2. Bożena Węgrzynek
Mieszkanka Wilgi, autorka tomiku poezji „Kalendarium liryczne”, który miał swoja premierę w 2016 r. Jest to zbiór 61 utworów, które zabierają czytelnika w podróż w cztery pory roku po powiecie garwolińskim, a w szczególności na tereny nadwiślańskie. Pod koniec stycznia ukaże się drugi tomik wierszy.

3. Stanisław Buszta
Mieszkaniec Garwolina, społecznik, którego miłość do sportu, a przede wszystkim lekkoatletyki daję siłę do nieprzerwanej od 43 lat pracy z młodzieżą. Pan Stanisław podjął prace trenera w GKS „Wilga” 15 kwietnia 1974r. Od tego czasu przeprowadził ponad 10 000 treningów, jego podopieczni startowali w około 120 zawodach, zdobywając ponad 5000 miejsc na podium. Ponad 100 osób startowało w finałach mistrzostw Polski (licząc również biegi przełajowe). Jego zawodnicy ustanowili ponad 100 rekordów powiatu garwolińskiego (licząc wszystkie kategorie wiekowe), obecnie posiadają 51 rekordów w kat. seniorów. Biorąc pod uwagę pracę w klubie i szkole, spod ręki trenera Stanisława Buszty wyszło ponad 50 nauczycieli wychowania fizycznego. Pan Stanisław od lat poświęca swój czas, by promować sport wśród mieszkańców powiatu garwolińskiego i jak widać robi to niesamowicie skutecznie.

4. Radosław Mitura i Chór Miasta Garwolina
Radosław Mitura przyjechał do powiatu w 1994 r. Bardzo szybko stworzył chór w Liceum Ogólnokształcącym w Garwolinie, a następnie był inicjatorem powstania w 2007 r. Chóru Miasta Garwolin.  Radosław Mitura jest absolwentem Wychowania Muzycznego na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego. Jest także założycielem i dyrektorem Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie, a także współtwórcą i autorem Międzynarodowych Dni Muzyki Chóralnej w Garwolinie, cieszących się dużą popularnością.
Chór jest laureatem licznych Festiwali i konkursów organizowanych zarówno w kraju jak i za granicą. W roku 2016 Chór Miasta Garwolina wraz z Orkiestrą Dętą z Trąbek nagrał płytę  z pieśniami patriotycznymi. „Serce z plecaka” to płyta, na której znalazło się 10 utworów patriotycznych z różnych okresów, płyta będąca zwieńczeniem 4-letniej już współpracy chóru z orkiestrą. To drugi już krążek nagrany przez Chór Miasta Garwolina.

REKLAMA:


5. Grzegorz Zakrzewski i Orkiestra Dęta z Trąbek
Historia Orkiestry Dętej z Trąbek sięga roku 1952. Od 2002 roku kapelmistrzem Orkiestry jest Grzegorz Zakrzewski. Dzięki zaangażowaniu, wielkiej miłości do muzyki pan Grzegorz od lat świetnie kieruje Orkiestrą. Każdego roku daje ona kilkadziesiąt koncertów, uświetnia wydarzenia patriotyczne i kulturalne odbywające się na terenie naszego powiatu. Niewątpliwie muzyka, którą wykonuje Orkiestra jest dynamiczna i niepowtarzalna. Dostarcza nie tylko wielu wzruszeń, ale można również świetnie się przy niej bawić. W 2016 r. wspólnie z Chórem Miasta Garwolina Orkiestra nagrała płytę pt. „Serce w plecaku”. Jest ona efektem ponad 4-letniej już współpracy z chórem.

 6. Andrzej Żabczyński i Piekarnia Żabczyńscy

Początki istnienia i tradycja firmy sięgają 1942r. To rodzinna firma prowadzona od dziadka do wnuków. Wszystko zaczęło się od przejęcia młyna przez Andrzeja Żabczyńskiego. Przedsiębiorstwo K.W.S. Żabczyńscy Sp. J. to wielozakładowa firma działająca w zakresie przetwórstwa zbóż i piekarstwa. Obecnie firma prowadzona jest jako Spółka Jawna przez Andrzeja Żabczyńskiego razem z jego trzema synami. Przedsiębiorstwo jest zarządzane w oparciu o współczesne wymagania rynku, ma wdrożone systemy zarządzania jakością i bezpieczeństwem żywności – normy ISO 9001, ISO 22000 oraz HACCP. Nad jakością wyrobów i bezpieczeństwem żywności codziennie czuwają zakładowe laboratoria. Wyroby, które powstają w firmie od lat odznaczają się doskonałymi walorami smakowymi i są wspaniałą wizytówka naszego regionu.
 
 7. Jarosław Janowski i Zeller Plastik Poland
Początki istnienia firmy sięgają 1994 roku. Firma stawia sobie za cel dostarczanie na rynki krajowe i międzynarodowe kompletnych rozwiązań w zakresie opakowań plastikowych, tj. plastikowe butelki, zamknięcia do nich, opakowania w technologii IBM. Firma należy do najnowocześniejszych w Europie. Dziś Zeller Plastik Poland produkuje rocznie prawie 2 miliardy plastikowych butelek i zamknięć dostarczanych dla wielkich koncernów międzynarodowych. Mimo, iż Jarosław Janowski nie jest mieszkańcem naszego powiatu, to każdego dnia tutaj przyjeżdża, pracuje i rozwija gospodarczo nasz teren. To w dużej mierze dzięki jego zaangażowaniu, kreatywności oraz pozytywnej osobowości firma staję wizytówką naszego powiatu.

8. Józef Ochnik i Firma Ochnik

Początki istnienia firmy Ochnik sięgają przełomowego roku 1989. Początki nie były łatwe, ale dzięki kreatywności, determinacji, a przede wszystkim osobowości pana Józefa Ochnika udało się pokonać wszystkie przeciwności. Wielkie marzenie o rodzinnym przedsiębiorstwie dziś jest rzeczywistością. Obecnie OCHNIK to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek oferujących galanterię i odzież skórzaną. Szlachetne skóry, niepowtarzalne wzornictwo, perfekcyjne wykończenie oraz doskonała jakość to cechy wyróżniające produkty OCHNIK. Stworzona w Garwolinie marka jest teraz najmodniejszą i najnowocześniejszą w Polsce i poza jej granicami. Firma i jej produkty są laureatami licznych nagród i wyróżnień.

 9. Łukasz Szymański i Twój Głos – Gazeta Powiatu Garwolińskiego
Tygodnik Twój Głos – gazeta powiatu garwolińskiego powstał we wrześniu 2011 roku. Od tego czasu stale poszerza swoją działalność i nakład. Od początku redaktorem naczelnym Tygodnika jest Łukasz Szymański. To właśnie on stworzył bardzo dobry zespół redakcyjny, który zbiera informacje z całego naszego powiatu. Twój Głos należy do Stowarzyszenia Gazet Lokalnych. Ukazuje się w każdą środę na terenie całego powiatu garwolińskiego. Nad każdym numerem pracuje zespół 11 osób, którzy przekazują informacje z regionu, informacje o wydarzeniach najbliższych, które dzieją się wokół nas samych. Tygodnik Twój Głos to 271 papierowych wydań, setki informacji, zdjęć, opisanych historii, które trafiło do rąk mieszkańców naszego regionu.

garwolin-starostwo.pl, opr. AS

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 39

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

kolo (, #IP 5334ed4211) Odpowiedz

Nie zaprosili panów redaktorów że trzeba kopiować?