Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (20 - 26 lutego 2017 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
Autokarem potrącił rowerzystę

W sobotę 25 lutego w Chotyni na dk 17 68-latek kierujący autokarem potrącił 55-letniego mężczyznę jadącego rowerem. Rowerzysta zmarł w szpitalu.
43 mandaty karne w czasie akcji "Prędkość"

Garwolińska Policja w dniu wczorajszym, przeprowadziła ogólnopolskie działania policyjne pn. „Prędkość”. Podczas akcji policjanci wykorzystali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości m.in. ręczne mierniki prędkości oraz radiowozy wyposażone w urządzenia do rejestracji zachowań uczestników ruchu drogowego, tzw. wideorejstratory.
Kędziorek za Niezgodę

I zastępca komendanta powiatowego policji w Garwolinie mł. insp. Marek Niezgoda odszedł na emeryturę w dniu 22 lutego. Od 23 lutego obowiązki I zastępcy komendanta powiatowego policji w Garwolinie zostały powierzone podinsp. Krzysztofowi Kędziorkowi, który pełnił funkcję naczelnika Wydziału Kryminalnego KPP Garwolin.
Witold Brojek nowym naczelnikiem Urzędu Skarbowego w Garwolinie

Witold Brojek został nowym naczelnikiem Urzędu Skarbowego w Garwolinie. Na stanowisku zastąpił Pawła Malinowskiego.
Garwolin uczcił pamięć Żołnierzy Wyklętych

Dziś w kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie została odprawiona Msza święta w intencji Żołnierzy Wyklętych. Po nabożeństwie delegacje złożyły kwiaty pod tablicą ku czci bohaterów podziemia niepodległościowego, znajdującego się na skwerku im. Lecha Kaczyńskiego.
Nowo otwarty sklep z karmami i artykułami dla psów i kotów ''PIES i KOT''

Asortyment tylko znanych i sprawdzonych firm w bardzo atrakcyjnych cenach. Przy zakupach powyżej 50zł dostawa na terenie Garwolina - GRATIS! Realizujemy również indywidualne zamówienia.
Rozmawiali o utworzeniu LO w Pilawie

Podczas piątkowej sesji rady powiatu garwolińskiego odbyła się dyskusja na temat utworzenia liceum ogólnokształcącego w Pilawie. Samorząd miasta i gminy Pilawa samodzielnie nie może powołać takiej placówki, ponieważ tego rodzaju działania należą do zadań własnych powiatu. Aby LO w Pilawie powstało, potrzebne jest podpisanie porozumienia między władzami powiatu, a władzami miasta i gminy Pilawa.
Poseł Anna Siarkowska odeszła z Kukiz'15

Dziś na portalu Wpolityce.pl pojawiła się informacja, że poseł Anna Siarkowska, która w ostatnich wyborach kandydowała do Sejmu RP z naszego okręgu wyborczego (nr 18) odeszła z Klubu Kukiz'15. Portal ustalił też, że posłanka zamierza wraz z kilkoma innymi kolegami utworzyć nowe koło poselskie. Decyzja ma być ogłoszona jutro.
Zostań Policjantem! Są przyjęcia do KPP w Garwolinie

Będąc policjantem możesz robić w życiu wiele pożytecznego służąc ludziom i dbając o ich bezpieczeństwo. Jest to wyjątkowa profesja – wymagająca, ale jednocześnie dająca dużo satysfakcji i, jak chyba żadna inna, niesamowite możliwości rozwoju.
II Łaskarzewski Maraton Filmowy o Żołnierzach Wyklętych

4 marca w sobotę o godz. 19.00 w budynku OSP Łaskarzew rozpocznie się II Łaskarzewski Maraton Filmowy o Żołnierzach Wyklętych. Wśród filmów będzie można zobaczyć produkcję młodzieży z powiatu garwolińskiego oraz filmy, które zapewne większość uczestników zobaczy po raz pierwszy.
Powiatowo- miejskie obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Starosta Powiatu Garwolińskiego, Burmistrz Miasta Garwolina oraz ZS im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie zapraszają do wzięcia udziału w powiatowo – miejskich obchodach Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Każdy krwiodawca to bohater z wyboru, a mundurowy to bohater z powołania

Pierwszy raz w tym roku przed garwolińską komendę policji podjechał krwiobus, gdzie chętni mogli oddać ten najcenniejszy z leków. Akcja oddawania krwi przez policję w Garwolinie odbyła się po raz trzeci. Podczas dwóch akcji „POLICJA POMAGA - MAMY TO WE KRWI” zebrano 32 litry krwi. W trakcje dzisiejszej zbiórki 18 osób oddało ponad 8 litrów krwi.
Papierosy z przemytu

1000 paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy skarbowej ujawnili garwolińscy policjanci w czasie kontroli samochodu osobowego.
UWAGA! Droga krajowa nr 76 jest całkowicie zablokowana

Dziś około godziny 20.00 doszło do dwóch zdarzeń drogowych na drodze krajowej nr 76 w Garwolinie, przy wyjeździe na Niecieplin. Droga jest całkowicie zablokowana
Gmina Garwolin planuje przebudowę ulicy Górnej

Gmina Garwolin przymierza się do przebudowy ulicy Górnej, przebiegającej przez miejscowości: Sulbiny i Sławiny, której stan w ostatnim czasie bardzo się pogorszył. Wcześniej samorząd wykona remont drogi. Przebudowa ma się rozpocząć w przyszłym roku.
Powiatowa Liga z Matematyki rozstrzygnięta

10 lutego 2017 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Joachima Lelewela w Żelechowie odbył się etap powiatowy konkursu z matematyki organizowany w ramach VI Powiatowej Ligi Przedmiotowej. O miano najlepszego matematyka rywalizowało 24 uczniów w dwóch kategoriach: liceum i technikum. Wszyscy uczestnicy wykazali się wysokim poziomem wiedzy, a o zwycięstwie decydowały pojedyncze punkty.
Ochotnicza Straż Pożarna w Gończycach zorganizowała szkolenie z ratownictwa lodowego

18 lutego Ochotnicza Straż Pożarna w Gończycach zorganizowała szkolenie z ratownictwa lodowego.
Odprawa roczna w KPP w Garwolinie

17 lutego w KPP w Garwolinie po zakończeniu uroczystej zbiórki z okazji objęcia stanowiska Komendanta Powiatowego Policji w Garwolinie przez mł. insp. Iwonę Czarnocką odbyła się odprawa roczna. W jej trakcie oprócz omówienia wyników pracy funkcjonariuszy w roku 2016 r. zostało wręczone wyróżnienie dla sierż. szt. Łukasza Rosłańca.
47 mandatów i jeden wniosek do sądu w czasie akcji TRUCK and BUS

16 lutego w powiecie garwolińskim policjanci drogówki, prowadzili działania Truck & Bus. W akcji wzięło udział 29 mundurowych, którzy skontrolowali 140 pojazdów.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (13 - 19 lutego 2017r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
Kierownik POSiZL w miejscu pracy pod wpływem alkoholu

Dziś do Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie wpłynęła informacja, że kierownik Powiatowego Ośrodka Sportu i Zarządzania Lokalami w Miętnem jest pod wpływem alkoholu w miejscu pracy. Policjanci przyjechali do ośrodka i przebadali kierownika na obecność alkoholu w organizmie.
Spotkanie z Jerzym Zelnikiem w Garwolinie

Klub Gazety Polskiej w Garwolinie oraz poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak zapraszają na spotkanie z aktorem teatralnym, telewizyjnym i filmowym, scenarzystą, reżyserem Jerzym Zelnikiem - odtwórcą pierwszoplanowych ról między innymi w filmach: Faraon, Królowa Bona, Epitafium dla Barbary Radziwiłłówny.
Mł. insp. Iwona Czarnocka już nie p.o.

W piątek 17 lutego podczas uroczystej zbiórki, komendant wojewódzki policji z/s. w Radomiu insp. Tomasz Michułka wręczył mł. insp. Iwonie Czarnockiej powołanie na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Garwolinie.
Znieważali dyrektora Publicznego Gimnazjum w Maciejowicach. Sąd orzekł wobec nich środki wychowawcze

Dwóch uczniów Publicznego Gimnazjum w Maciejowicach znieważało dyrektora Szkoły, publikując w Internecie obraźliwe materiały. - Były to treści o charakterze seksualnym. Jako dyrektor szkoły miałem obowiązek zgłosić znieważanie funkcjonariusz publicznego – mówi dyrektor szkoły. Sąd Rejonowy w Garwolinie orzekł wobec nieletnich środki wychowawcze. Jeden z uczniów został objęty nadzorem rodziców, a drugi nadzorem kuratora sądowego.
Krajowa Administracja Skarbowa. Co trzeba wiedzieć

• Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) to połączenie administracji podatkowej, kontroli skarbowej i Służby Celnej.
• Reforma pozwoli lepiej wykorzystać potencjał służb podatkowych.
• KAS ruszy 1 marca, a jej szefem będzie wiceminister finansów Marian Banaś.
Rycerski Bal w dworze w Miętnem

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji zaprasza Rycerzy, Księżniczki i Damy Dworu na pierwszy bal karnawałowy w dworku w Miętnem.
Tragedia w Gocławiu

Wczoraj w Gocławiu doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Mieszkaniec budynku uległ poparzeniom i został przetransportowany do szpitala, gdzie zmarł.
Podsumowali rok w rolnictwie

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości podsumowali swoje działania w obszarze rolnictwa w minionym roku. Zdaniem przedstawicieli partii miniony rok był dobry dla rolnictwa.
Młodzież z "Dwójki" rozpoczęła praktyki w Niemczech

19-osobowa grupa uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie wyjechała na praktyki zawodowe do niemieckiej Turyngii. Jest to już siódmy wyjazd zagraniczny młodzieży Dwójki. To doskonała okazja do zdobywania nowych umiejętności.
Pożar budynku mieszkalnego w Kochowie

14 lutego w Kochowie doszło do pożaru drewnianego budynku mieszkalnego. W akcji gaśniczej trwającej 5 godzin udział wzięło 9 zastępów straży.
KPP i CSiK zapraszają na spotkanie edukacyjne

23 lutego 2017 r. o godz. 16 w Kinie Wilga odbędzie się spotkanie edukacyjno - profilaktyczne poświęcone wychowaniu dzieci. Organizatorem wydarzenia jest Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie.
Podczas konferencji JESTEM, REAGUJĘ mówili o zagrożeniach dla dzieci

W piątek 10 lutego w Domu Kultury przy ulicy Nadwodnej w Garwolinie odbyła się konferencja na temat seksualnego wykorzystywania dzieci #JESTEM # REAGUJĘ. Ciekawe wykłady o zagrożeniach przeprowadzili eksperci z dziedziny: psychologii, medycyny i prawa. Podczas wydarzenia odbyła się też premiera spotu KOCHAM CIĘ. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Tętniące Życiem, a patronem medialnym Kuriergarwolinski.pl i Gazeta Twój Głos.
1300 maskotek-ratowników zebrali strażacy

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie czynnie włączyła się w akcję „I Twój miś może zostać ratownikiem”. Akcja rozpropagowana była głównie przez lokalne media, ponadto wielu strażaków przekazywało informację o niej wśród swoich rodzin i znajomych.
Zapisz się na zajęcia karate w Garwolinie!

Z początkiem września ruszyły zajęcia karate w Garwolinie, które prowadzi sensei Grzegorz Jarząbek (6 dan karate i 4 dan kobudo). Są jeszcze wolne miejsca na zapisy dla dorosłych i dla dzieci.Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (20 - 26 lutego 2017 r.)

43 mandaty karne w czasie akcji "Prędkość"

Witold Brojek nowym naczelnikiem Urzędu Skarbowego w Garwolinie

Nowo otwarty sklep z karmami i artykułami dla psów i kotów ''PIES i KOT''

Poseł Anna Siarkowska odeszła z Kukiz'15

II Łaskarzewski Maraton Filmowy o Żołnierzach Wyklętych

Każdy krwiodawca to bohater z wyboru, a mundurowy to bohater z powołania

UWAGA! Droga krajowa nr 76 jest całkowicie zablokowana

Powiatowa Liga z Matematyki rozstrzygnięta

Odprawa roczna w KPP w Garwolinie

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (13 - 19 lutego 2017r.)

Spotkanie z Jerzym Zelnikiem w Garwolinie

Znieważali dyrektora Publicznego Gimnazjum w Maciejowicach. Sąd orzekł wobec nich środki wychowawcze

Rycerski Bal w dworze w Miętnem

Podsumowali rok w rolnictwie

Pożar budynku mieszkalnego w Kochowie

Podczas konferencji JESTEM, REAGUJĘ mówili o zagrożeniach dla dzieci

Zapisz się na zajęcia karate w Garwolinie!


You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and K.akceptacja=1 group by K.id order by K.id desc' at line 1