Gminny Dzień Edukacji Narodowej w Michałówce

Tegoroczne obchody Gminnego Dnia Edukacji Narodowej w gminie Garwolin odbyły się 17 października w Zespole Szkół w Michałówce. Podczas uroczystości nauczyciele z gminnych szkół otrzymali nagrody i wyróżnienia.
Ulatniający sie gaz propan-butan

19 października po godz. 11 dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP uczestniczyły w działaniach w miejscowości Pilawa, gdzie - jak wynikało ze zgłoszenia - w budynku mieszkalnym wyczuwalny był zapach gazu.
Dla zabawy podpalił kolegę miotaczem ognia z dezodorantu

5 października w Woli Żelechowskiej 22-letni mężczyzna podpalił rozproszony strumień cieczy z dezodorantu i skierował go na krocze 40-letniego kolegi. Poszkodowany nie chciał zgłosić sprawy na policję. Zawiadomienie złożyła jego rodzina.
Bezpłatne zajęcia z języka angielskiego

ŚWIAT JĘZYKÓW - Szkoła Języków Obcych ul. Kościuszki 52 lokal nr 13 zaprasza na bezpłatne zajęcia z języka angielskiego. Zapisy już ruszyły. Nie czekaj. Liczba miejsc ograniczona.
Żelechów: Gminny Dzień Edukacji Narodowej

17 października w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żelechowie odbył się Gminny Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość była dobrą okazją do wręczenia dyrektorom i nauczycielom zasłużonych nagród i wyróżnień.
Jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego w gminie Żelechów

W sobotę, 15 października 52 małżeństwa z terenu gminy Żelechów świętowały swoje małżeńskie jubileusze. W uroczystości udział wzięli małżonkowie obchodzący złotą (50), platynową (55), diamentową (60) i żelazną (65) rocznicę ślubu.
Nowa karetka na Święto Pracownika Służby Zdrowia

12 lipca SP ZOZ podpisał umowę z firmą W.A.S Wietmarcher Polska sp. z. o. o. na zakup Mercedesa Sprintera 319. Auto kosztujące 348 tys. zł jeździ już w powiecie w systemie ratownictwa medycznego. Wczoraj, w święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona lekarzy, w Garwolinie odbyły się połączone uroczystości Dnia Ratownika Medycznego i Dnia Pracownika Służby Zdrowia. Uroczystości były dobrą okazja do złożenia pracownikom służby zdrowia życzeń oraz do poświęcenia nowego ambulansu.
Pomóżmy 9-letniej Kindze

Kinga z Łukowa to dziewczynka cierpiąca na Zespół Retta i padaczkę lekooporną. Rodzice Kingi proszą o wsparcie finansowe, niezbędne dla zdrowia i dalszego rozwoju dziewięciolatki. - Potrzebujemy zgromadzić pieniążki na samochód, który umożliwi nam transport córki do placówek rehabilitacyjnych jak i częstych wyjazdów do szpitali. Kwota jaka nam potrzebna to 8000 PLN – mówią rodzice Kingi.
Pierwszy taki konkurs w Polsce

Dziś w Zespole Szkół Specjalnych nr 1 w Garwolinie odbył się konkurs wiedzy o Sejmie, w którym udział wzięło kilkudziesięciu uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 w Garwolinie i ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Trzciance. W całym kraju konkursy wiedzy o Sejmie odbywają się od kilku lat, ale dziś - po raz pierwszy w Polsce - konkurs odbył się dla uczniów szkół specjalnych.
Zapisz się na zajęcia karate w Garwolinie!

Z początkiem września ruszyły zajęcia karate w Garwolinie, które prowadzi sensei Grzegorz Jarząbek (6 dan karate i 4 dan kobudo). Są jeszcze wolne miejsca na zapisy dla dorosłych i dla dzieci.
Powiat garwoliński „Samorządowym Liderem Edukacji”

Certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji” to jeden z najbardziej elitarnych i rozpoznawalnych wyróżnień jakie może otrzymać jednostka samorządu terytorialnego. Otrzymują go jedynie ci, którzy wyróżniają się pod względem prowadzonej polityki oświatowej. Powiat garwoliński po raz kolejny znalazł się w gronie laureatów, a więc tych, którzy inwestują w rozwój oświaty, podejmują szczególną aktywność na rzecz kształcenia dzieci i młodzieży oraz wspierają środowiska edukacyjne.
Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej w Żelechowie

- Dzisiejszy dzień jest dniem szczególnym, świętem całych szkolnych społeczności, dniem ważnym dla nauczycieli, pracowników szkół, uczniów i ich rodziców, dniem ważnym myślę, że dla całej społeczności, bo przecież każdy z nas uczęszczał do szkoły, każdy z nas wyniósł to co najcenniejsze – wiedzę, odpowiednie wychowanie i umiejętności – mówił podczas DEN w ZS nr 1 Żelechowie starosta Marek Chciałowski. Podczas uroczystości nauczyciele ze szkół powiatowych otrzymali nagrody i wyróżnienia.
Powiat garwoliński zasłużony dla diecezji siedleckiej

Światowe Dni Młodzieży za nami, ale wydarzenia z nimi związane są nadal obecne w naszej pamięci, bowiem tak wspaniałych chwil się nie zapomina. Dni młodzieży w diecezji w ramach ŚDM, które na terenie Powiatu Garwolińskiego miały miejsce pod koniec lipca, były przedsięwzięciem na bardzo dużą skalę. W ich organizację włączyło się szereg podmiotów i instytucji. Współpraca, wzajemna pomoc i zaangażowanie każdej ze stron zaowocowała wspaniałym czasem, jaki młodzi ludzie mogli wspólnie z nami spędzić.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (10 - 16 października 2016 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
Roverem uderzył w audi. 3 osoby w szpitalu

14 października w Podoblinie przed godziną 18.00 36-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Rover nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, na skutek czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w jadące z przeciwka osobowe audi. 3 osoby podróżujące roverem trafiły do szpitala.
Święto pracowników oświaty z gminy Górzno

13 października 2016 r. pracownicy oświaty z gminy Górzno obchodzili Święto Edukacji Narodowej. Było ono okazją do podziękowania za trud związany z wychowaniem dzieci, poświęcenie i zaangażowanie w pracę dydaktyczno-wychowawczą.
4 zatrzymane dowody rejestracyjne i 26 mandatów karnych podczas Truck and Bus

Policjanci z garwolińskiej drogówki przeprowadzili w środę działania pod kryptonimem „Truck & Bus”. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na kierowców samochodów ciężarowych, busów i autokarów. Kontrolowali stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących, realizacje czasu pracy i odpoczynku oraz posiadane uprawnienia.
Odebrali inwestycje drogowe w gminie Łaskarzew

W dniu 26 września bieżącego roku, odbył się odbiór zakończonej inwestycji drogowej w gminie Łaskarzew polegającej na przebudowie drogi powiatowej Nr 1346W Korytnica-Sokół-Przyłęk-Nowy Pilczyn na terenie miejscowości Melanów i Stary Pilczyn. 6 października nastąpił końcowy odbiór wykonanego odcinka drogi powiatowej nr 1323W Rębków-Izdebnik-Krzywda-Uścieniec.
Dzień Edukacji w Garwolinie

- Priorytetem dla nas jako władz samorządowych jest oświata na wysokim poziomie. Dotyczy to zarówno procesu kształcenia, jak i infrastruktury technicznej, która służy procesowi edukacji i wychowania. Dziękuję, że w działaniach podejmowanych we wspomnianym zakresie mogę liczyć na współpracę i wsparcie w szerokim tego słowa znaczeniu – mówił dziś do nauczycieli pracowników oświaty burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski podczas miejskiego Dnia Edukacji Narodowej.
Dzień Edukacji Narodowej w gminie Pilawa

- Dzień Edukacji Narodowej to jeden z ważniejszych dni dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób związani są z oświatą, ale szczególnie dla nauczycieli. Bo nauczyciel to wciąż zawód najważniejszy w życiu każdego narodu, to on podejmuje się zadań najbardziej wymagających i niełatwych, próbuje zainteresować ucznia swoim przedmiotem, pozwala przezwyciężyć nieuchronne trudności, motywuje i wspiera – mówiła wczoraj podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej w gminie Pilawa burmistrz Albina Łubian.
FUNDACJA TĘTNIĄCE ŻYCIEM serdecznie zaprasza na drugie spotkanie z cyklu warsztatów psychologicznych dla kobiet „Zaprojektuj swój cud”

Zajęcia odbędą się 17 października o godz. 17:30 w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem.
Wpadł do stawu w Rębkowie

Dziś przed godziną 9.00 w miejscowości Rębków gm. Garwolin, przy drodze krajowej nr 76, kierujący pojazdem Opel Vectra z niewyjaśnionych przyczyn stracił panowanie nad kierownicą na skutek czego wjechał na łąkę, a później do stawu rybnego. Kierowca opuścił pojazd przed przybyciem służb ratunkowych.
100-lecie Publicznej Szkoły Podstawowej w Dąbrowie

100-lecie Publicznej Szkoły Podstawowej w Dąbrowie z/s Woli Łaskarzewskiej oraz 10-lecie nadania imienia szkole już 23 października.
Prokuratura: Rowerzysta, który zginął w Goździku miał kamizelkę odblaskową

30 września w Goździku kierujący volkswagenem potrącił 62-letniego rowerzystę, który zmarł na miejscu zdarzenia. Według wstępnych ustaleń policjantów kierujący rowerem nie miał elementów odblaskowych, a rower nie miał oświetlenia. Policja podała też, że do zdarzenia doszło w Oziemkówce. Prokuratura informuje, że do zdarzenia doszło jednak w Goździku na trasie Oziemkówka - Przykory, a w toku oględzin na miejscu zdarzenia ustalono, że rowerzysta był ubrany w kamizelkę odblaskową koloru żółtego.
Potrącenie pieszego na nieoświetlonym przejściu w Garwolinie

Wczoraj około godziny 21.00 na nieoświetlonym przejściu dla pieszych przez ulicę Stacyjną w Garwolinie, został potrącony mężczyzna w podeszłym wieku. Trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację. Jest w śpiączce.
Atrakcyjna praca w Sante. Sprawdź na jakie stanowiska możesz aplikować

W związku z dynamicznym rozwojem do nowoczesnego zakładu w Sobolewie poszukujemy kandydatek/ kandydatów na stanowisko: operatora linii wypieku, operatorów dozowników i maszyn pakujących, brygadzistów/ mistrzów produkcyjnych, inżynierów procesów, pracowników produkcyjnych.
Rozstrzygnięcie konkursu: „Z nami taniej!”. Wygraj do 200 zł na ubezpieczenie w Agencji Ubezpieczeniowej Grzegorz Kujda!

Z wielką przyjemnością ogłaszamy 3 wylosowanych zwycięzców, którzy wzięli udział w konkursie Agencji Ubezpieczeniowej Grzegorz Kujda „Z nami taniej!”. Dziękujemy wszystkim uczestnikom!
Monika potrzebuje naszej pomocy

Monika Mosór z Garwolina od dziecka jest niepełnosprawna. Porusza się na wózku inwalidzkim. Wyrosła z zaopatrzenia ortopedycznego, dzięki któremu mogła przemiszczać się o własnych siłach po mieszkaniu, które nie jest w pełni dostosowane do osoby, poruszającej się na wózku. Poprzednie ortezy były kupione w 2011 roku. Obecnie potrzebuje nowych. Dzięki nim i kulom może być samodzielna, chociaż w domowym zaciszu.
Jutro policyjne działania „TRACK & BUS”

Jutro policjanci z ruchu drogowego garwolińskiej komendy przeprowadzą działania pod kryptonimem „Track & Bus”. Celem działań jest eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu osób.
Znęcał się nad psem. Grozi mu do 2 lat więzienia

Garwolińscy policjanci zatrzymali 43-latka, który jest podejrzany o znęcanie się nad zwierzęciem. Pies trafił pod opieką Fundacji „Zwierzęca polana". Za to przestępstwo zatrzymanemu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Policja zatrzymała mężczyznę, który okradł obiekty kościelne

Policjanci z Posterunku Policji w Pilawie wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali 27-letniego mężczyznę, sprawcę kradzieży z włamaniem do plebani i organistówki w Pilawie.
Ukradli kilkadziesiąt tysięcy zł z Tesco

Wczoraj rano w markecie Tesco przy ulicy Kościuszki doszło do włamania. Nieznani sprawcy ukradli kilkadziesiąt tysięcy zł.
Weź paragon ze sobą – startuje akcja informacyjna Ministerstwa Finansów

Pod hasłem „Weź paragon ze sobą” w całym kraju rusza ogólnopolska kampania informacyjna Ministerstwa Finansów. Akcja ma uświadomić Polakom z czym wiąże się niewydawanie paragonów fiskalnych na stacjach paliwowych i niezabieranie ich ze sobą, kiedy je otrzymują. Kampania prowadzona będzie od września do listopada 2016 roku.
75 tysięcy zł udało się zebrać dla Łukasza Szychowskiego

Wczoraj na terenie dyskoteki Mega Music w Wildze odbył się festyn charytatywny na rzecz Łukasza Szychowskiego. Impreza, na którą licznie przybyli mieszkańcy gminy Wilga i powiatu garwolińskiego była pełna atrakcji. - Nie było społeczności z gminy Wilga, która nie zaangażowała się w pomoc Łukaszowi. Wszystkim nalezą się podziękowania – mówi Robert Chychłowski, pełniący obowiązki wójta gminy Wilga.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (3 - 9 października 2016 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
Śmierć w Borowiu

W sobotę 8 października w Borowiu 22-letnia kobieta potrąciła 45-letnią pieszą, która w wyniku zdarzenia poniosła śmierć na miejscu.
Chciał wyłudzić pieniądze metodą „na wnuczka”


5 października nieznany sprawca podając się za wnuczka 88-letniej kobiety zamieszkałej w Garwolinie, usiłował wyłudzić od niej pieniądze. Starsza kobieta powiadomiła o zajściu policję.Gminny Dzień Edukacji Narodowej w Michałówce

Dla zabawy podpalił kolegę miotaczem ognia z dezodorantu

Żelechów: Gminny Dzień Edukacji Narodowej

Nowa karetka na Święto Pracownika Służby Zdrowia

Pierwszy taki konkurs w Polsce

Powiat garwoliński „Samorządowym Liderem Edukacji”

Powiat garwoliński zasłużony dla diecezji siedleckiej

Roverem uderzył w audi. 3 osoby w szpitalu

4 zatrzymane dowody rejestracyjne i 26 mandatów karnych podczas Truck and Bus

Dzień Edukacji w Garwolinie

FUNDACJA TĘTNIĄCE ŻYCIEM serdecznie zaprasza na drugie spotkanie z cyklu warsztatów psychologicznych dla kobiet „Zaprojektuj swój cud”

100-lecie Publicznej Szkoły Podstawowej w Dąbrowie

Potrącenie pieszego na nieoświetlonym przejściu w Garwolinie

Rozstrzygnięcie konkursu: „Z nami taniej!”. Wygraj do 200 zł na ubezpieczenie w Agencji Ubezpieczeniowej Grzegorz Kujda!

Jutro policyjne działania „TRACK & BUS”

Policja zatrzymała mężczyznę, który okradł obiekty kościelne

Weź paragon ze sobą – startuje akcja informacyjna Ministerstwa Finansów

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (3 - 9 października 2016 r.)

Chciał wyłudzić pieniądze metodą „na wnuczka”


You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and K.akceptacja=1 group by K.id order by K.id desc' at line 1