Policjanci sprawdzą czy masz dobrze ustawione światła

Dziś w Radomiu odbył się briefing inaugurujący kampanię „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Policyjne działania będą prowadzone na terenie całego województwa mazowieckiego od 10 do 21 grudnia i będą miały charakter kontrolno-prewencyjny. Podczas kontroli drogowych policjanci szczególną uwagę będą zwracać na prawidłowe oświetlenie pojazdów.
LO na Długiej zapewnia uczelniom najlepszych kandydatów na studia

Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie znalazło się w gronie dziesięciu wyróżnionych szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, które zapewniają uczelniom najlepszych kandydatów na studia. Wyróżnienie odebrała dyrektor szkoły Joanna Ostrowska, podczas II Konferencji Liderzy Zarządzania Uczelnią LUMEN 2016, która odbyła się w dniach 14-15 listopada w Warszawie.
Ruszają przetargi na sprzedaż nieruchomości powiatu garwolińskiego

Zarząd Powiatu Garwolińskiego informuje o przetargach ustnych nieograniczonych na sprzedaż nieruchomości Powiatu Garwolińskiego.
Czytelnik: oblodzona droga na Wolę Władysławowską. Czy można coś z tym zrobić?

- Chciałbym zwrócić uwagę na fatalny stan drogi powiatowej na Wolę Władysławowską. W poniedziałek była na tej drodze kolizja. Samochód wjechał w słup. Dziś sytuacja jest nie lepsza. Najgorzej jest w lesie. Dlaczego nikt tej drogi nie posypie? Czy można coś z tym zrobić? - napisał dziś w korespondencji do Kuriera Garwolińskiego Czytelnik.
Wielkie odliczanie ropoczęte. Pomóż Szymonkowi i innym

Przygotowania do akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku w Rudzie Talubskiej, Górznie i Garwolinie ruszyły pełną parą.
„Dziupla” samochodowa w Borowiu zlikwidowana

Policjanci z Garwolina zlikwidowali kolejną „dziuplę” samochodową, w której znajdował się skradziony samochód. W związku ze sprawą zatrzymano dwóch mężczyzn. Obaj już zostali aresztowani.
Sprawcy napadu na starszą kobietę zatrzymani

W wakacje, w nocy nieznani sprawcy wtargnęli do domu samotnie mieszkającej 88-latki. Po zaatakowaniu jej ukradli kobiecie skromne oszczędności oraz rzeczy osobiste. Sprawcami okazali się trzej mężczyźni. Wszyscy zostali zatrzymani i już znajdują się w aresztach.
Otworzyli nowy obiekt szkolno-szpitalny w Szpitalu Mazowieckim w Garwolinie

W ciągu zaledwie 13 miesięcy od momentu podpisania umowy powstał zupełnie nowy obiekt szkolno-szpitalny przy Szpitalu Mazowieckim w Garwolinie sp. z o o. Będzie z niego korzystać ponad 200 pacjentów szpitala uczących się w Zespole Szkół Specjalnych nr 2. Nową siedzibę będzie miał również oddział logopedyczno-foniatryczny. Koszt inwestycji to prawie 12 mln zł. Środki na ten cel przekazał samorząd województwa mazowieckiego.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie ( 28 listopada - 4 grudnia 2016 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
Wola Żelechowska: Wpadek z udziałem dwóch aut. Dwie osoby w szpitalu

3 grudnia w Woli Żelechowskiej doszło do zderzenia opla z seatem. Dwie osoby, w tym kobieta w ciąży, zostały przewiezione do szpitala.
Wypadek w Garwolinie na Kościuszki

W piątek 2 grudnia w Garwolinie na ulicy Kościuszki doszło do zderzenia audi z daewoo. W wyniku zdarzenia pasażerka daewoo została przewieziona do szpitala.
Nie ma prądu w wielu domach w powiecie

Część Garwolina, gmina Maciejowice i część gminy Górzno nadal są bez prądu. W gminie Maciejowice występują też problemy z dostępem do wody z wodociągów. Mieszkańcy zaopatrują się w wodę w sklepach. Na terenie powiatu są też problemy z połączeniami telefonicznymi. Przerwy w dostawie prądu występują od śnieżycy, jaka nawiedziła Mazowsze w nocy z 1 na 2 grudnia.
Przedszkole w Sulbinach bogatsze o jedno piętro i nazwę

W czwartek 1 grudnia w Publicznym Przedszkolu w Sulbinach odbyła się uroczystość oddania do użytku nowego piętra oraz nadania placówce nazwy „Bajkowa Kraina”.
W poniedziałek otworzą nowy obiekt szkolno-szpitalny na terenie Szpitala Mazowieckiego w Garwolinie

W ciągu zaledwie 13 miesięcy od momentu podpisania umowy z wykonawcą powstał zupełnie nowy obiekt szkolno-szpitalny w Szpitalu Mazowieckim w Garwolinie sp. z o.o. Koszt inwestycji to prawie 12 mln zł. Środki, pochodziły z budżetu województwa mazowieckiego. Uroczyste otwarcie inwestycji w poniedziałek 5 grudnia.
Mieć czy być - Wojtek Baduchowski i Przyjaciele

To będzie już 11 koncert Wojtka Baduchowskiego i Przyjaciół. Od lat, co roku późną jesienią, przypominają stare przeboje polskiego rocka i bluesa. Tegoroczny koncert nosi tytuł „Mieć czy być”. Będzie to ostatnie wydarzenie muzyczne w ramach Koncertowej Jesieni organizowanej przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.
Podczas śnieżyc najbardziej ucierpiały gminy: Wilga, Łaskarzew i Sobolew

Katarzyna Burda-Mazurek, rzecznik prasowy PGE Dystrybucja podaje więcej szczegółów dotyczących awarii linii energetycznych. Obfite opady śniegu nadal utrudniają życie mieszkańcom powiatu garwolińskiego.
43 tys. odbiorców bez prądu w naszym rejonie energetycznym

Drzewa powalone pod naporem śniegu uszkodziły linie energetycznie w mińskim rejonie energetycznym, do którego należy powiat garwoliński. 43. tys. odbiorców jest bez prądu (stan na godzinę 8.00). Trwają prace nad przywróceniem prądu. – Jest szansa, że większość, a może nawet wszyscy odbiorcy będą mieli dziś prąd – mówi Katarzyna Burda-Mazurek, rzecznik prasowy PGE Dystrybucja.
Nadleśnictwo Garwolin w Miętnem ogłasza przetarg na sprzedaż samochodu

Treść ogłoszenia poniżej:
Rozmawiali o bezpieczeństwie

We wtorek 29 listopada w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Garwolinie, odbyła się społeczna debata ewaluacyjna podsumowująca wnioski złożone podczas debaty zorganizowanej 26 lutego tego roku. Debata została zainicjowana przez komendanta powiatowego policji w Garwolinie mł. insp. Iwonę Czarnocką, która prowadziła debatę w towarzystwie starosty powiatu garwolińskiego Marka Chciałowskiego.
Policjanci z KPP Garwolin otrzymali wyróżnienia od ministra spraw wewnętrznych Mariusza Błaszczaka

Siedemnastu funkcjonariuszy policji z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie otrzymało imienne podziękowania od ministra spraw wewnętrznych Mariusza Błaszczaka za pełnienie służby podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i szczytu NATO w Warszawie, dwóch tegorocznych wydarzeń rangi międzynarodowej, które relacjonowały media z całego świata i które przebiegły bez incydentów.
Wielki Test Języka Angielskiego na poziomie B2

Garwolin zna angielski na poziomie B2. Jest to zmiana w relacji do roku 2014 o jeden poziom z B1 – tak wynika z testu językowego przeprowadzonego przez Szkołę Języków „Świat Języków” 20 listopada w Domu Kultury w Garwolinie.
To już 95 lat

- Biblioteka niezależnie od epoki, ustroju, zwyczaju i stylu życia aktywizuje społeczność, integruje ją, pobudza do działania w różnych dziedzinach. Tak było w pierwszych latach istnienia naszej biblioteki, tak jest i teraz. Jesteśmy dumni, że udaje nam się – chyba z powodzeniem - kontynuować dzieło rozpoczęte przez Feliksa Malinowskiego w XIX wieku – mówiła podczas wtorkowych obchodów 95-lecia Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Garwolinie Iwona Poreda, dyrektor placówki.
Prokurator rejonowy Anna Makarewicz-Poszytek odwołana z funkcji


25 listopada prokurator rejonowy w Garwolinie Anna Makarewicz- Poszytek została odwołana z funkcji przez prokuratora krajowego. Rzecznik prasowy prokuratory krajowej informuje, że powodem tej decyzji był „brak jej nadzoru wewnętrznego nad postępowaniami prowadzonymi w tej jednostce”.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (21 - 27 listopada 2016 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
„Złote gody” i Dzień Seniora w gminie Borowie

- Minęło 50 lat od kiedy połączyliście swój los, kiedy wiedzeni uczuciem i wzajemną ufnością powiedzieliście sobie słowo „ tak: i włożyliście na palce obrączki. Mimo różnych zapewne przeciwności losu przyrzeczenia danego sobie dotrzymaliście. Możliwe to było tylko dlatego, że darzyliście się wzajemnym uczuciem i poszanowaniem - mówił w sobotę 26 listopada do par obchodzących „złote gody” wójt gminy Borowie Wiesław Gąska.
Potrącił pieszego na ul. Zawady w Garwolinie

Wczoraj około godziny 19.00 w Garwolinie 26-latek kierujący volvo potrącił mężczyznę, który wtargnął pod pojazd.
Trwa VI edycja Targów Ślubnych w Garwolinie

Dziś o godzinie 10.00 w Garwolinie ruszyły VI Targi Ślubne. Wydarzenie jak co roku ściągnęło kilkudziesięciu wystawców z branży ślubnej. Impreza odbywa się w hali sportowej Centrum Sportu i Kultury i potrwa do godziny 18.00.
Sprawdź program VI edycji Targów Ślubnych

VI edycja Targów Ślubnych już jutro 27 listopada. Podczas Targów Ślubnych można zdobyć informacje na temat trendów ślubnych, zarówno w kwestii mody, dekoracji sal, czy też muzyki granej na weselach. W niedzielę będzie okazja do odwiedzenia kolejnej edycji Targów Ślubnych, która jak co roku odbędzie się na hali sportowej przy ulicy Żwirki i Wigury 16, między godziną 10 a 18.
Debata o bezpieczeństwie w powiecie garwolińskim

Starosta powiatu garwolińskiego oraz komendant powiatowy policji w Garwolinie serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców powiatu garwolińskiego na debatę o bezpieczeństwie, która odbędzie się we wtorek o godzinie 12.00 w auli ZS nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie, ul. Kościuszki 53.
Złote i diamentowe gody w gminie Pilawa

Wczoraj władze gminy Pilawa zorganizowały uroczystość dla par obchodzących złote i diamentowe gody. Dostojni jubilaci otrzymali medale prezydenckie, pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez burmistrz miasta i gminy.
"Andrzejki 2016" więcej policjantów na drogach

Ostatni weekend listopada to tradycyjnie okazja do zabawy i spotkań w wieczór „Andrzejkowy”. W najbliższe dni, w tym głównie 26 (sobota) i 30 (środa) listopada br. policjanci z mazowieckiej drogówki zwiększą aktywność w zakresie kontroli stanu trzeźwości kierujących pojazdami.
Wyrok Sądu Apelacyjnego w sprawie wodociągów i kanalizacji. Miasto wygrało czy przegrało?

Wyrokiem Sądu Apelacyjnego w Lublinie Miasto Łaskarzew ma zapłacić ponad milion złotych firmie Elmar. Wyrok sądu I instancji nakładał na Miasto ponad 3 mln kary plus odsetki.
Zapisz się na zajęcia karate w Garwolinie!

Z początkiem września ruszyły zajęcia karate w Garwolinie, które prowadzi sensei Grzegorz Jarząbek (6 dan karate i 4 dan kobudo). Są jeszcze wolne miejsca na zapisy dla dorosłych i dla dzieci.Policjanci sprawdzą czy masz dobrze ustawione światła

Ruszają przetargi na sprzedaż nieruchomości powiatu garwolińskiego

Wielkie odliczanie ropoczęte. Pomóż Szymonkowi i innym

Sprawcy napadu na starszą kobietę zatrzymani

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie ( 28 listopada - 4 grudnia 2016 r.)

Wypadek w Garwolinie na Kościuszki

Przedszkole w Sulbinach bogatsze o jedno piętro i nazwę

Mieć czy być - Wojtek Baduchowski i Przyjaciele

43 tys. odbiorców bez prądu w naszym rejonie energetycznym

Rozmawiali o bezpieczeństwie

Wielki Test Języka Angielskiego na poziomie B2

Prokurator rejonowy Anna Makarewicz-Poszytek odwołana z funkcji

„Złote gody” i Dzień Seniora w gminie Borowie

Trwa VI edycja Targów Ślubnych w Garwolinie

Debata o bezpieczeństwie w powiecie garwolińskim

"Andrzejki 2016" więcej policjantów na drogach

Zapisz się na zajęcia karate w Garwolinie!


You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and K.akceptacja=1 group by K.id order by K.id desc' at line 1