Żelechów pamięta o Papieżu Polaku

Kwiecień to miesiąc pamięci o św. Janie Pawle II. Aby uczcić 10. rocznicę śmierci Papieża Polaka i pierwszą rocznicę jego kanonizacji, burmistrz Żelechowa zaprasza wszystkich na koncert zespołu Siewcy Lednicy, który odbędzie się 26 kwietnia o godz. 16.30 w kościele parafialnym w Żelechowie.
W Sulbinach działa biblioteka przechodnia - książka przechodnia

23 kwietnia Gminne Centrum Animacji Kultury w Sulbinach rozpoczęło akcję "biblioteka przechodnia - książka przechodnia". Można wesprzeć akcję i przyłączyć się do promocji czytelnictwa.
Sezon wiosenny rozpoczęty: glebogryzarki, kosiarki, piły i kosy spalinowe w TechExpert

Podbijamy cenami Garwolin - takim hasłem przewodnim sklep TechExpert rozpoczyna sezon wiosenny w naszym mieście. Ten sklep faktycznie przyciąga klientów, oferując produkty w konkurencyjnych cenach.
Śpiewaj w Chórze Miasta Garwolina

- To już ósmy rok działalności zespołu. Przez te lata udało się osiągnąć wiele. Wszystko dzięki systematycznej pracy zespołu i zaangażowaniu chórzystów. Jeżeli ktoś czuje, że odnalazłby się w zespole, zapraszam na przesłuchanie - zachęca Radosław Mitura, dyrygent Chóru Miasta Garwolina.
„Wołyń. Czas zagłady” - wystawa w Muzeum Ziemi Garwolińskiej

W Muzeum Ziemi Garwolińskiej w Miętnem można obejrzeć wystawę „Wołyń. Czas Zagłady”. Eksponaty na wystawę udostępniło Muzeum Niepodległości oraz Małgorzata Biecek, nauczycielka, której przodkowie pochodzą z Kresów Wschodnich.
3 maja w Garwolinie

Starosta powiatu garwolińskiego Marek Chciałowski oraz burmistrz miasta Garwolina Tadeusz Mikulski zapraszają na powiatowo - miejskie obchody 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.
38 litrów krwi od strażaków. Akcja "Ognisty Ratownik - Gorąca Krew" za nami

19 kwietnia Polski Czerwony Krzyż - Oddział Rejonowy w Garwolinie i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie oraz Oddział 49 w Garwolinie we współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie przeprowadzili drugą w 2015 roku akcję poboru krwi.
Wypadek w Jaźwinach. Jedna osoba w szpitalu

W Jaźwinach doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch aut, wskutek którego jedna osoba trafiła do szpitala.
Andrzej Duda z wizytą w Garwolinie

10 maja wybory prezydenckie. W najbliższą niedzielę kandydat na prezydenta Andrzej Duda osobiście poprosi mieszkańców Garwolina, by oddali na niego głosy.
Kolejne paczki nielegalnych papierosów w rękach policji

144 paczki papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej zostały zabezpieczone przez Zespół do walki z Przestępczością Gospodarczą garwolińskiej komendy policji. Sprawą papierosów z Głoskowa zajęła się Izba Celna.
Wydłużone godziny pracy Urzędu Skarbowego w Garwolinie

29 i 30 kwietnia Urząd Skarbowy w Garwolinie będzie pracował dłużej. Pracownicy placówki pomogą mieszkańcom wypełnić zeznanie podatkowe w ramach akcji "Szybki PIT".
III. Konferencja na temat autyzmu i Zespołu Aspergera za nami

17 kwietnia w auli Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego odbyła się konferencja na temat autyzmu i Zespołu Aspergera. W konferencji udział wzięli nauczyciele, rodzice i pedagodzy i osoby zainteresowane problematyką.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (13-19.04)

Interwencje strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
Nieoficjalne wyniki wyborów w gminach: Garwolin i Sobolew

Znamy wyniki wyborów do rady gminy Sobolew i rady gminy Garwolin.
Garwolin uczcił pamięć ofiar zbrodni katyńskiej

W tym roku obchodzimy 75. rocznicę zbrodni katyńskiej. Uroczystości upamiętniające ofiary zbrodni NKWD organizowane są w całej Polsce. Wczoraj odbyły się również w Garwolinie.
Dzień Ziemi 2015 w Ekonomiku

Czy można hodować ryby na otwartym morzu i to w taki sposób, aby nie zagrażać naturalnym ekosystemom? Czy da się produkować żywność w laboratorium chemicznym? Wreszcie czy uda nam się wyżywić 9 miliardów ludzi, którzy zamieszkiwać będą Ziemię już w 2050 roku? Na takie i podobne pytania odpowiedzi szukali dziś uczniowie i nauczyciele ZSP nr 1 w Garwolinie.
ŚDM i miasto Garwolin złączyli siły!

15 kwietnia zespół ŚDM Garwolin spotkał się z burmistrzem i radą miasta Garwolin. Spotkanie zaowocowało podpisaniem porozumienia o współpracy w zorganizowaniu Światowych Dni Młodzieży w naszym rejonie.
Sezon motocyklowy rozpoczęty

Pogoda sprzyja jazdom motocyklami. Coraz więcej miłośników jednośladów pojawia się na drogach, warto więc pamiętać o kilku zasadach. I dotyczą one nie tylko samych kierujących tymi pojazdami.
Zmarł na dachu budynku gospodarczego

Dziś około godziny 13.00 w miejscowości Wróble gm. Maciejowice doszło do przykrego zdarzenia. Mężczyzna w wieku około 50 lat zasłabł na dachu budynku gospodarczego. Pomimo udzielanej pomocy przez zespół pogotowia ratunkowego, mężczyzna zmarł.
Kobieta i 4-letnie dziecko w szpitalu w wyniku wypadku drogowego

Trzy samochody zderzyły się wczoraj w Jaźwinach. Kierująca volkswagenem wraz z 4-letnią pasażerką trafiły do szpitala.
W Trzciance działają jak na wzorowych harcerzy przystało

Od grudnia przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Trzciance funkcjonuje Próbna Drużyna Harcerska „Nieprzetartego Szlaku” – „Orliki”. Dziś skupia 11 wychowanków, ale wkrótce dołączą do niej następni chcący uczestniczyć w tej przygodzie.
Przebudują ulicę Konwaliową w Miętnem

Urząd gminy Garwolin przebuduje drogę gminną, ulicę Konwaliową. Koszt realizacji tego przedsięwzięcia to około 440 tys. zł.
Ich reakcja mogła uratować mu życie

Wtorkowe południe mogło okazać się tragiczne w skutkach dla 46-latka. Prawdopodobnie chciał odebrać sobie życie, na szczęście na czas znaleźli go policjanci i przekazali załodze karetki pogotowia.
Policjanci zatrzymali podejrzanych o kradzieże na cmentarzach

Garwolińscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzewane o kradzieże do jakich dochodziło w ostatnim czasie na miejscowych cmentarzach. Sprawcy kradli metalowe ornamenty z nagrobków. Teraz grozić im może kara pozbawienia wolności do 8 lat.
Cztery osoby zginęły w wypadku na DK 17

Dziś przed godziną 6.00 na drodze krajowej nr 17 doszło do wypadku w wyniku, którego zginęły 4 osoby jadące vw passatem. Ruch na drodze będzie przez jakiś czas utrudniony. Policjanci kierują zmotoryzowanych na wyznaczone objazdy.
III. Konferencja na temat autyzmu i Zespołu Aspergera

17 kwietnia o godzinie 09.00 w auli KLO w Garwolinie przy ulicy Staszica 11 odbędzie się III. Konferencja na temat autyzmu i Zespołu Aspergera.
Ognisko się żarzy i płynie, i płynie śpiew

Co jakiś czas w garwolińskim Hufcu „Orłów” Związku Harcerstwa Polskiego odbywają się różne wydarzenia, kiedy to zuchy, harcerze i ich wychowawcy mają okazję zaprezentować siebie i swoje dokonania.
I Otwarta Wystawa Modelarska za nami

Wczoraj na holu CSiK odbyła się I Otwarta Wystawa Modelarska. Celem wystawy była popularyzacja i promocja modelarstwa jako sposobu spędzania wolnego czasu i wymiana doświadczeń między modelarzami.
Żelechów: Bezpłatne badania dla kobiet, które nie mogą być zbadane w ramach NFZ

To wyjątkowa okazja dla pań, by wykonać badania mammograficzne. Jeśli masz 40-75 lat i nie zakwalifikowałaś się do badania w ramach programu finansowanego przez NFZ, skorzystaj z szansy, jaką daje LUX MED Diagnostyka.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (7 - 12 kwietnia)

Interwencje strażaków z powiatu garwolińskiego w dniach 7 -12 kwietnia.Żelechów pamięta o Papieżu Polaku

Sezon wiosenny rozpoczęty: glebogryzarki, kosiarki, piły i kosy spalinowe w TechExpert

„Wołyń. Czas zagłady” - wystawa w Muzeum Ziemi Garwolińskiej

38 litrów krwi od strażaków. Akcja "Ognisty Ratownik - Gorąca Krew" za nami

Andrzej Duda z wizytą w Garwolinie

Wydłużone godziny pracy Urzędu Skarbowego w Garwolinie

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (13-19.04)

Garwolin uczcił pamięć ofiar zbrodni katyńskiej

ŚDM i miasto Garwolin złączyli siły!

Zmarł na dachu budynku gospodarczego

W Trzciance działają jak na wzorowych harcerzy przystało

Ich reakcja mogła uratować mu życie

Cztery osoby zginęły w wypadku na DK 17

Ognisko się żarzy i płynie, i płynie śpiew

Żelechów: Bezpłatne badania dla kobiet, które nie mogą być zbadane w ramach NFZ


You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and K.akceptacja=1 group by K.id order by K.id desc' at line 1