Dlaczego działania policji w zakresie dbania o porządek publiczny bywają nieskuteczne?

Mieszkańcy Garwolina często zwracają się do różnych instytucji, w tym mediów w sprawie zakłócania porządku publicznego. Jedno z takich zgłoszeń otrzymaliśmy kilka miesięcy temu, kiedy to jeden z mieszkańców uskarżał się na to, że w blokach w centrum Garwolina zakłócana jest cisza nocna i dewastowane jest mienie. Mieszkańcy stwierdzili, że zarówno oni jak i policja są w tej sprawie bezradni i nie zdecydowali się na dalsze kroki.
Nietrzeźwa babcia przewoziła autem wnuczkę

Garwolińscy policjanci zatrzymali 50-letnią kobietę, która będąc w stanie nietrzeźwości przewoziła autem swoją 4-letnią wnuczkę. Kobieta miała ponad promil alkoholu w organizmie. Kobiecie grozi do 2 lat więzienia.
GARWOLIN zna angielski na poziomie B1+

Szkoła Języków - SWIAT JĘZYKÓW rozpoczęła nową, ciekawą tradycję. Co roku we wrześniu planuje prowadzenie testów języka angielskiego dla mieszkańców Garwolina.
Będą szlabany na wjazdach na parking „Garwolanki”

Mieszkańcy Garwolina mieszkający przy ulicy Sportowej, Olimpijskiej i Parkowej zwrócili się dziś do parlamentarzystów oraz lokalnych mediów, w tym naszej redakcji z prośbą o interwencję w sprawie zakłócania ciszy nocnej na parkingu przed „Garwolanką”. My w tej sprawie zwróciliśmy się do dyrektora Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie Jarosława Kargola.
Poszukujemy dziennikarza do redakcji "Kuriera Garwolińskiego"

Redakcja portalu "Kurier Garwoliński" szuka dziennikarza, który będzie odpowiedzialny za przekazywanie aktualnych informacji z powiatu kilku tysiącom Czytelników każdego dnia.
Tacy kierowcy są dla nas największym zagrożeniem

Kilka dni temu funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie zatrzymali kierowcę, który przekroczył prędkość o 45 km/h. To tylko jedno z kilku przewinień 21-letniego mieszkańca Lubelszczyzny.
DK17: Są osoby ranne po zderzeniu trzech aut w Górznie

Godzinę temu w Górznie zderzyły się ze sobą trzy samochody. Trzy osoby trafiły do szpitala. Kierowcy z Garwolina jadący w stronę Lublina mogą napotkać na utrudnienia.
75. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

W piątek obchodzono 75. rocznicę Polskiego Państwa Podziemnego. W uroczystościach uczestniczyli kombatanci, przedstawiciele władz samorządowych oraz licznie zgromadzone młode pokolenie - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu garwolińskiego
Zaginiona 14-latka może przebywać w naszym powiecie

Fundacja ITAKA zgłosiła się z prośbą o wsparcie w poszukiwaniach Kai Pióro, która prawdopodobnie przebywa na terenie województwa mazowieckiego. Poszukiwaniami objęty jest również nasz powiat.
Powiatowe obchody 75. rocznicy Polskiego Państwa Podziemnego

Starosta powiatu garwolińskiego oraz Zespół Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego zapraszają na powiatowe obchody 75. rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego – 26 września.
Dwie ciężarówki w rowie w poniedziałkowy ranek

Początek tygodnia był dla kierowców ciężarówek pechowy. Do dwóch niebezpiecznie wyglądających zdarzeń doszło wczoraj w Garwolinie i w okolicach Żelechowa.
Znęcał się nad rodziną, teraz odpowie za to w sądzie

Prokurator Rejonowy w Garwolinie w dniu 19 września 2014r. skierował do Sądu Rejonowego w Garwolinie akt oskarżenia przeciwko Danielowi G. za to, że znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją rodziną oraz wymuszał od niej pieniądze.
16 par z medalami. Tak świętowano Złote i Diamentowe Gody w gminie Parysów

W czwartek, 18 czerwca pary małżeńskie, które w tym roku obchodzą 50. i 60. rocznicę ślubu zostały zaproszone na gminne obchody ich święta.
Ruszyły zajęcia w ramach programu "Gmina Pilawa przyjazna seniorom"

40 seniorów z terenu gminy Pilawa zgłosiło się do udziału w zajęciach, które dla nich przygotowali pracownicy Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pilawie wspólnie z Fundacją Rozwoju Społeczności Lokalnych "Nasza Sprawa".
Zwyczajna nastolatka z nadzwyczajnym talentem. Wywiad z Karoliną Głowalą

Swoją przygodę z Must Be The Music zaczęła Karolina Głowala z Garwolina. Kim jest utalentowana nastolatka? Co jest jej największym marzeniem? O tym w rozmowie z „Kurierem Garwolińskim”.
75. rocznica obrony i spalenia Łaskarzewa

17 września w Łaskarzewie obchodzono ważną rocznicę. Mieszkańcy Łaskarzewa w dniach 15- 17 września podjęli się obrony miasta przed wojskami hitlerowskich Niemiec. W wyniku walk zginęło 58 cywilów i 25 żołnierzy. W wyniku walk miasto zostało prawie w całości zniszczone.
Harcerski Start w Łaskarzewie

Skauci Europy z Hufca garwolińsko - pilawskiego– do którego także należą łaskarzewskie gromady i drużyna – rozpoczęli nowy rok harcerski.
12 lat Wydziału Zamiejscowego Społecznej Akademii Nauk w Garwolinie

Miniony rok akademicki był 12 rokiem działania Społecznej Akademii Nauk w Garwolinie. Wydział Zamiejscowy rozpoczął swoją działalność w październiku 2002 roku z inicjatywy władz miasta i powiatu i od tamtego czasu ponad 1650 mieszkańców zdobyło tytuł licencjata lub ukończyło studia magisterskie na kierunku zarządzanie bez konieczności opuszczania rodzinnego miasta
Pirat Stop

Najbliższy weekend to działania mazowieckiej Policji „Pirat Stop". Ich głównym zadaniem będzie przeciwdziałanie agresywnym zachowaniom kierujących na drodze oraz egzekwowanie od kierujących stosowania się do obowiązujących ograniczeń prędkości.
Możesz wstąpić do policji

53 osoby mogą wstąpić do jednostek policji w województwie mazowieckim. Trwa właśnie rekrutacja do policji, która zakończy się 7 października.
Policja poszukuje świadków zdarzenia

Kryminalni z komendy w Garwolinie ustalają okoliczności zdarzenia do jakiego doszło w Garwolinie na jednej ze stacji LPG. O pomoc proszą osoby, które tej nocy mogły znajdować się w tym rejonie.
Areszt dla sprawców rozboju

Dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój, zatrzymanych przez garwolińskich policjantów trafiło do zakładu karnego. Taką decyzję podjął garwoliński sąd. Grozi im kara pozbawienia wolności do 12 lat.
Akcja ITAKI na lotniskach. Pomoże odnaleźć zaginionych jak Michał Karwowski?

W wakacje minął rok od zaginięcia Michała Karwowskiego z Garwolina. Policja i Fundacja ITAKA nadal go szukają, również w Wielkiej Brytanii. Być może akcje fundacji, jak ta przeprowadzona na polskich lotniskach pomoże odnaleźć jego i innych zaginionych.
Za napad grozi im do 12 lat więzienia

Prokurator Rejonowy w Garwolinie w dniu 10 września 2014r. skierował do Sądu Rejonowego w Garwolinie akt oskarżenia przeciwko Zbigniewowi K. i Przemysławowi M. o to, że w dniu 18 lipca 2014r. w miejscowości Z. gm. Miastków Kościelny działając wspólnie i w porozumieniu w celu kradzieży mienia użyli wobec Krzysztofa M. przemocy i skradli jego mienie.
Gminny Ośrodek Kultury w Borowiu i Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie wspólnie zorganizowali akcję „Bądź widoczny na drodze”

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie w czterech jednostkach oświatowych na terenie gminy Borowie tj. w Iwowem, Brzuskowoli, Borowiu i Głoskowie spotkali się z dziećmi, rozmawiali o bezpieczeństwie i rozdawali odblaski.
Najlepszy czas na naukę języka obcego

Im młodsze dziecko, tym łatwiej może przyswoić sobie dowolną liczbę języków, pod warunkiem, że ma z nimi regularny kontakt. Szczególnie ważne jest systematyczne porozumiewanie się w danym języku.Dlaczego działania policji w zakresie dbania o porządek publiczny bywają nieskuteczne?

GARWOLIN zna angielski na poziomie B1+

Poszukujemy dziennikarza do redakcji "Kuriera Garwolińskiego"

DK17: Są osoby ranne po zderzeniu trzech aut w Górznie

Zaginiona 14-latka może przebywać w naszym powiecie

Dwie ciężarówki w rowie w poniedziałkowy ranek

16 par z medalami. Tak świętowano Złote i Diamentowe Gody w gminie Parysów

Zwyczajna nastolatka z nadzwyczajnym talentem. Wywiad z Karoliną Głowalą

Harcerski Start w Łaskarzewie

Pirat Stop

Policja poszukuje świadków zdarzenia

Akcja ITAKI na lotniskach. Pomoże odnaleźć zaginionych jak Michał Karwowski?

Gminny Ośrodek Kultury w Borowiu i Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie wspólnie zorganizowali akcję „Bądź widoczny na drodze”


You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and K.akceptacja=1 group by K.id order by K.id desc' at line 1