221. rocznica Bitwy pod Maciejowicami

Wczoraj odbyły się uroczystości związane z 221. rocznicą Bitwy pod Maciejowicami oraz XXXI Rajd Kościuszkowski. Zostały one objęte honorowym patronatem prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.
Grzegorz Woźniak: konkretna praca dla ludzi (zobacz ulotkę)

Wybór Prezydenta Andrzeja Dudy dał nadzieję na dobrą zmianę. Mamy szansę zmienić Polskę w Kraj silny i zasobny. Kraj, w którym szanuje się rolników i pracowników, wspiera przedsiębiorców i rodziny. Kraj, w którym instytucje państwowe są uczciwe i pomagają obywatelom.
Bezpłatna diagnoza EEG-Biofeedback podczas dnia otwartego w Centrum CEREBRIS

Już po raz drugi Centrum Neurologopedii i Neuroterapii Poznawczej Cerebris organizuje dzień otwarty, gdzie w Pracowni EEG-BIOFEEDBACK będzie można dokonać diagnozy sprawności mózgu dzieci z zaburzeniami rozwojowymi oraz zbadać potencjał bioelektryczny u dzieci zdrowych.
Jest porozumienie między miastem Garwolina a wykonawcą remontu mostu

Pod koniec czerwca rozpoczął się remont mostu w Garwolinie, w ciągu ulic: Kościuszki – Al. Legionów. Początkowo remont miał się zakończyć w sierpniu, ale wykonawca stwierdził, że płyta mostu wymaga dodatkowej pracy nie dotrzyma terminu. Most po zmianie technologii naprawy miał być oddany do użytku we wrześniu, ale nowe okoliczności spowodowały, że termin ponownie się wydłużył. W tym tygodniu miasto Garwolin otrzymało od wykonawcy zapewnienie, że remont zostanie wykonany do 26 października.
Miesiąc bibliotek szkolnych w Zespole Szkół nr 5

Październik jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. W związku z tym nauczyciele pracujący w Zespole Szkół nr 5 w Garwolinie przygotowali wiele atrakcji dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.
Szkolno-rodzinny rajd rowerowy w Pilawie

3 października dzieci, rodzice oraz nauczyciele z Publicznej Szkoły Podstawowej z Pilawy wyruszyły pod czujnym okiem Kolarzy z Garwolińskiego Stowarzyszenia Kolarskiego „Horyzont” na szkolno – rodzinny rajd rowerowy.
Wypadł z drogi i uderzył w drzewo

W Maciejowicach w nocy z niedzieli na poniedziałek kierowca jadący peugeotem wypadł z drogi i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia trafił do szpitala. Policja ustala czy podczas zdarzenia drogowego był trzeźwy.
90 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Puznówce

- Świętujemy rocznicę powstania stowarzyszenia, które od początku istnienia stawiało sobie za cel niesienie bezinteresowniej pomocy człowiekowi będącemu w potrzebie. Rozpoczęta przed 90-ciu laty działalność jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Puznówce nadal służy nie tylko mieszkańcom Puznówki, ale i sąsiednim miejscowościom. Przez te wszystkie lata jednostka na stałe wpisała się w historię tej miejscowości, w historię gminy i kościoła
Dziś 103 urodziny Bronisławy Trojanek

Bronisława Trojanek z Łukówca jest najstarszą mieszkanką gminy Parysów. Dziś obchodzi swoją 103. rocznicę urodzin.
W Cyganówce pijany kierowca peugeota wjechał w ogrodzenie i budynek mieszkalny

W sobotę w Cyganówce pijany kierowca peugeota 306 stracił panowanie nad kierownicą i wjechał w ogrodzenie i budynek mieszkalny.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (28 września - 4 października 2015 r.)

Interwencje strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
Kolizja w Łaskarzewie

Wczoraj przed godziną 16.00 w Łaskarzewie doszło do kolizji. Zderzyły się dwa samochody marki: Nissan i Ford.
Przygotuj auto do sezonu zimowego

Sprawdź przed sezonem kondycję opon: (1) wiek opon, (2) głębokość bieżnika, (3) ciśnienie, (4) stan opony (uszkodzenia)
Powiat pracuje nad planem transportowym

W poniedziałek zebrała się powiatowa Komisja Spraw Społecznych, Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego , której tematem były prace nad planem zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla powiatu garwolińskiego. W spotkaniu uczestniczyli włodarze miast i gmin z powiatu garwolińskiego, radni powiatowi, prezes garwolińskiego PKS Stefan Gora i poseł Grzegorz Woźniak.
Nowy Rok Skautów Europy

W dniach 24-27 września 2015 wędrownicy i szefowie z 1 Hufca Garwolińsko-Pilawskiego Skautów Europy wędrowali do sanktuarium relikwii Drzewa Krzyża Świętego. 2 tygodnie wcześniej, 13 września 2015 na Lisich Jamach koło Miętnego miał miejsce Start Harcerski, w którym udział wzięli wilczki, harcerze, wędrownicy i szefowie oraz ich rodzice. Te dwa wydarzenia zainaugurowały nowy rok harcerski 2015-2016 Skautów Europy ze środowiska garwolińsko-pilawskiego.
221. rocznica Insurekcji Kościuszkowskiej

W czwartek 8 października w Maciejowicach odbędą się obchody 221. rocznicy Insurekcji Kościuszkowskiej. Uroczystości pod patronatem prezydenta Andrzeja Dudy rozpoczną się mszą świętą o godzinie 17.00 w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
Przedłuża się remont mostu w Garwolinie. Potrwa do 26 października lub dłużej

Pod koniec czerwca rozpoczął się remont mostu w Garwolinie, w ciągu ulic: Kościuszki – Al. Legionów. Początkowo remont miał się zakończyć w sierpniu, ale wykonawca stwierdził, że płyta mostu wymaga dodatkowej pracy nie dotrzyma terminu. Most po zmianie technologii naprawy miał być oddany do użytku we wrześniu, ale nowe okoliczności spowodowały, że termin ponownie się wydłuży.
ŚWIAT JĘZYKÓW - ciekawe miejsce do nauki

Szkoła języków ŚWIAT JĘZYKÓW pracuje już ponad 10 lat ucząc języków i pomagając w innych przedmiotach.
Pożar budynku mieszkalnego w Trąbkach

Dziś około godziny 20.00 w Trąbkach wybuchł pożar budynku mieszkalnego. Na miejscu pojawiły się jednostki straży pożarnej, które opanowują sytuację.
III Regionalne Święto Hodowców Koni w Górkach (druga porcja zdjęć)

W niedzielę w Górkach odbyło się III Regionalne Święto Hodowców Koni zorganizowane przez Terenowe Koło Hodowców Koni w Garwolinie. Niedzielne wydarzenie cieszyło się dużą popularnością wśród mieszkańców powiatu garwolińskiego. Zapraszamy do nowej galerii.
Lechpol świętuje jubileusz 25-lecia istnienia firmy

Firma Lechpol, będąca producentem dobrze znanych na rynku urządzeń marki Kruger&Matz, w bieżącym roku świętuje jubileusz 25-lecia istnienia. W ciągu tego czasu z jednoosobowej firmy powstał sprawnie działający podmiot, który z każdym rokiem staje się coraz bardziej liczącym graczem na rynku elektroniki. Jednak pomimo dużej skali działania jedna rzecz jest niezmienna - firma Lechpol nadal utrzymuje rodzinny charakter.
Uczcili 35-lecie "Solidarności"

W niedzielę 27 września odbyły się w Żelechowie powiatowe obchody 35. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”. Uroczystość zorganizowana została przez NSZZ „Solidarność” Oddział Garwolin oraz Międzyzakładową Komisję Związkową przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żelechowie.
Upamiętnili bohaterów Polskiego Państwa Podziemnego

- Polacy jako jedyni w okupowanej przez Niemców Europie zorganizowali strukturę państwa wyróżniającą się zasięgiem i stopniem zorganizowania oraz dysponującą najlepiej zorganizowaną i największą armią podziemną. Konspiracyjne władze zajęły się również organizacją i wspomaganiem różnych dziedzin życia publicznego, które były zakazane przez Niemców – mówił przed niedzielnym nabożeństwem w kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie starosta Marek Chciałowski.
Miało nie zalewać a zalewa

W piątek 25 września parking pod basenem Garwolanka w skutek obfitych opadów deszczu został ponownie zalany. Przeprowadzone prace przy kolektorze deszczowym w roku ubiegłym okazały się niewystarczające, bo - jak mówi zastępca burmistrza Garwolina Maria Perek – wynikły nowe okoliczności.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie ( 21 - 27 września 2015 r.)

Interwencje strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
Wtargnął pod dostawczego volkswagena

W miejscowości Dudka w gminie Borowie doszło do potrącenia pieszego, który wtargnął na jezdnię. W wyniku zdarzenia pieszy trafił do szpitala.
"Pamięć o tych, których nie ma"

- Cieszy to, że nasza młodzież pamięta o wysiłku żołnierzy, pamięta o nas. I jak człowiek, po którym pamięć pozostaje nie umiera tak i Armia Krajowa dzięki pamięci wśród młodzieży, wśród naszych następców nie umrze – mówił podczas wczorajszych obchodów 76. rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego Marian Cabaj, prezes światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu „Gołąb”.221. rocznica Bitwy pod Maciejowicami

Bezpłatna diagnoza EEG-Biofeedback podczas dnia otwartego w Centrum CEREBRIS

Miesiąc bibliotek szkolnych w Zespole Szkół nr 5

Wypadł z drogi i uderzył w drzewo

Dziś 103 urodziny Bronisławy Trojanek

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (28 września - 4 października 2015 r.)

Przygotuj auto do sezonu zimowego

Nowy Rok Skautów Europy

Przedłuża się remont mostu w Garwolinie. Potrwa do 26 października lub dłużej

Pożar budynku mieszkalnego w Trąbkach

Lechpol świętuje jubileusz 25-lecia istnienia firmy

Upamiętnili bohaterów Polskiego Państwa Podziemnego

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie ( 21 - 27 września 2015 r.)

"Pamięć o tych, których nie ma"


You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and K.akceptacja=1 group by K.id order by K.id desc' at line 1