Rekord w Maciejowicach podczas 25. Finału WOŚP

Wolontariusze z Maciejowic zebrali podczas 25. Finału WOŚP rekordową kwotę 35. 928,24. Rekordzista miał w puszce 5.503 zł.
Kwalifikacja wojskowa w powiecie garwolińskim

W okresie od 30 stycznia do 28 kwietnia 2017 r. na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zostanie przeprowadzona kwalifikacja wojskowa mężczyzn urodzonych w 1998 roku oraz innych osób podlegających wezwaniu w myśl obowiązujących przepisów. W Powiecie Garwolińskim kwalifikacja wojskowa rozpocznie się 30 stycznia, a zakończy się 2 marca 2017 r.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie ( 9 - 15 stycznia 2017 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
Zimowa dieta, czyli jak jeść, żeby nie przytyć?

Mniejsza dawka ruchu, osłabienie organizmu oraz dieta uboga w warzywa i owoce spowalniają metabolizm. Skutkiem mogą być pojawiające się dodatkowe kilogramy, których później trudno jest się pozbyć. Co więc jeść, żeby uniknąć wzrostu wagi zimą?
Próbował ukraść auto. Policja złapała go na gorącym uczynku

Kara 5 lat więzienia grozi mężczyźnie podejrzanemu o usiłowanie kradzieży auta. Wpadł we wtorek w Gończycach, kiedy próbował dokonać kradzieży samochodu.
Potrąciła dwóch mężczyzn

W niedzielę 15 stycznia około godziny 20.30 w Budach Krępskich podczas intensywnych opadów śniegu 45-letnia kobieta jadąca bmw potrąciła dwóch pieszych w wieku 23 i 26 lat. Poszkodowani mężczyźni ubrani w ciemne ubrania byli pod wpływem alkoholu.
Kradzieże w kościołach w Trąbkach i w Pilawie

W niedzielę 15 stycznia nieznany sprawca ukradł pieniądze z kościoła w Trąbkach. Tego samego dnia doszło również do kradzieży w pilawskim kościele. Zdarzenia zaistniały między godzinami 13.00 a 17.00. Policja prosi świadków zdarzeń o kontakt.
Łukasz Szychowski stawia pierwsze kroki

Na facebookowym profilu Pomóżmy Łukaszowi Szychowskiemu 14 stycznia pojawił się filmik, na którym widać, że Łukasz Szychowski stawia już pierwsze kroki. Wcześniej w grudniu 2016 r. podopieczny Ośrodka MEDI-system w Wólce Ostrożeńskiej wypowiedział pierwsze słowa.W maju 2016 roku wójta gminy Wilga dotknęła ciężka choroba, której efektem była niepełnosprawność.
Budowa hali sportowej w Górznie ma się zakończyć do 31 stycznia

Pod koniec grudnia gmina Górzno podpisała z firmą PEKABUD aneks do umowy na wykonawstwo hali sportowej w Górznie. Prace budowlane mają zakończyć się do 31 stycznia.
Roczne rozliczenie podatku PIT i terminy składania deklaracji podatkowych

Rozpoczął się nowy okres rozliczeniowy a wraz z nim obowiązki podatnika i płatnika związane z rozliczeniem podatkowym za 2016 rok oraz możliwości wyboru formy i sposobu rozliczania podatku w 2017 roku.
WOŚP w Maciejowicach

Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Maciejowicach serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w XXV Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 15 stycznia 2017r., który odbędzie się w hali sportowej w Maciejowicach.
Zamek w Żelechowie w świetle badań archeologicznych

We wtorek 17 stycznia o godz. 11.30 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żelechowie odbędzie się spotkanie połączone z wykładem pt. „Żelechowska siedziba rodu Ciołków w świetle źródeł historycznych i nieinwazyjnych badań archeologicznych”. Prelegentami będą: Wojciech Bis z Instytutu Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk oraz Michał Zbieranowski z Instytutu Historii Polskiej Akademii Nauk.
Pijany mężczyzna spowodował wypadek i zasnął na mrozie

Policjant wracając po służbie do domu zauważył leżącego w rowie rozbitego volkswagena. W pobliżu leżał nieprzytomny mężczyzna. Funkcjonariusz natychmiast udzielił mu pomocy. Okazało się, że nie odniósł żadnych poważnych obrażeń, ale był pijany.
Członkowie ŚZŻAK Obwodu "Gołąb" Garwolin zebrali sie na spotkaniu noworoczno-opłatkowym

8 stycznia odbyło się spotkanie noworoczno-opłatkowe Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu „Gołąb” Garwolin. Spotkanie było dobrą okazją do złożenia sobie życzeń oraz podsumowań działalności za ostatni rok.
Spłonął budynek mieszkalny w Jaźwinach

Dziś przed godziną 3.00 wybuchł pożar w budynku mieszkalnym w Jaźwinach, gm. Pilawa. W akcji gaśniczej uczestniczyło 11 zastępów, ale nie udało się uratować obiektu.
Już niedługo 2 nowych policjantów trafi do KPP w Garwolinie

66 nowych policjantów zasiliło szeregi garnizonu mazowieckiego.4 stycznia odbyło się uroczyste ślubowanie, które przyjął I zastępca komendanta wojewódzkiego policji insp. Marek Świszcz. Teraz przed nowo przyjętymi funkcjonariuszami sześciomiesięczny kurs przygotowawczy, po którym rozpoczną służbę w jednostkach mazowieckiego garnizonu Policji.
Powiat garwoliński wyróżnił ludzi z pasją

5 stycznia w Miętnem odbyło się spotkanie noworoczne, którego gospodarzem były władze powiatu garwolińskiego. Czwartkowy wieczór był dobrą okazją do podsumowań i wyróżnień dla ludzi z pasją, którzy współtworzą powiat.
Spłonął budynek mieszkalny w Kalinowie (gm. Żelechów)

Wczoraj w Kalinowie spłonął budynek mieszkalny, murowany. W akcji gaśniczej udział wzięło 9 zastępów straży.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (2 - 8 stycznia 2017 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
Katarzyna Kot z gminy Garwolin potrzebuje naszego wsparcia

Katarzyna Kot, pracownik administracyjny garwolińskiego Liceum Ogólnokształcącego 20 grudnia 2016 r. po raz kolejny usłyszała diagnozę: czerniak złośliwy, dwa przerzuty. - Czerniak – nazywam go Czarny Typ, postanowił się lansować w moim kocim ciele na dużą skalę - płuc, gdzieś obok mostka, w biodrze oraz w tkance podskórnej.. TYP jest agresywny... i postępuje bardzo szybko. Jest na tę agresję sposób - chemia refundowana przez NFZ i lek, który mogłabym dostać dodatkowo-koszt miesięczny to 20 tys.
„I Trzej Królowie od wschodu przybyli…”

Dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy - wszyscy w kolorowych strojach podążali za powozem niczym za gwiazdą betlejemską. Orszak Trzech Króli za nami!
Orszak Trzech Króli w Pilawie i Trąbkach

Po raz trzeci ulicami Pilawy przeszedł Orszak Trzech Króli. W tym roku po raz pierwszy na orszakowej mapie zagościła parafia pw. Św. Józefa w Trąbkach.
Górzno: Jednogłośnie uchwalony budżet na 2017 rok

Rada gminy Górzno jednogłośnie uchwaliła budżet na 2017 t. Koszty inwestycji w 2017 roku sięgnęły ponad 5,7 mln zł.
Pożar budynku mieszkalnego w Wildze

Wczoraj doszło do pożaru budynku mieszkalnego w Wildze. W działaniach gaśniczych uczestniczyły 3 zastępy PSP i 6 zastępów OSP.
Uwaga! W najbliższych dniach mogą wystąpić intensywne opady śniegu i temperatura odczuwalna do -25C

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje wystąpienie w najbliższych dniach intensywnych opadów śniegu (nawet do 12 cm) i porywistego wiatru do 70 km/h. Od czwartku należy spodziewać się silnego mrozu. Temperatura spadnie do - 14°C. Widząc osobę, która potrzebuje pomocy, nie bądźmy obojętni. Zgłośmy to policji, straży miejskiej lub do Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego – tel. 987. Pod tym numerem bezdomni otrzymają informacje o wolnych miejscach w noclegowniach.
Mieszkańcy powiatu garwolińskiego mogą się zwrócić o pomoc do ambasadora rzecznika praw obywatelskich

Na początku grudnia 2016 r. rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar powołał Karola Banaszka na stanowisko ambasadora rzecznika praw obywatelskich. Dzięki działalności ambasadora mieszkańcy powiatu garwolińskiego będą mogli łatwiej załatwiać swoje sprawy w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich.
Trwa nabór do policji

Komendant Wojewódzki Policji z siedzibą w Radomiu ogłasza rozpoczęcie procedury rekrutacji kandydatów do służby w Policji
w 2017 roku na terenie województwa mazowieckiego
Zapisz się na zajęcia karate w Garwolinie!

Z początkiem września ruszyły zajęcia karate w Garwolinie, które prowadzi sensei Grzegorz Jarząbek (6 dan karate i 4 dan kobudo). Są jeszcze wolne miejsca na zapisy dla dorosłych i dla dzieci.Rekord w Maciejowicach podczas 25. Finału WOŚP

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie ( 9 - 15 stycznia 2017 r.)

Próbował ukraść auto. Policja złapała go na gorącym uczynku

Kradzieże w kościołach w Trąbkach i w Pilawie

Budowa hali sportowej w Górznie ma się zakończyć do 31 stycznia

WOŚP w Maciejowicach

Pijany mężczyzna spowodował wypadek i zasnął na mrozie

Spłonął budynek mieszkalny w Jaźwinach

Powiat garwoliński wyróżnił ludzi z pasją

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (2 - 8 stycznia 2017 r.)

„I Trzej Królowie od wschodu przybyli…”

Górzno: Jednogłośnie uchwalony budżet na 2017 rok

Uwaga! W najbliższych dniach mogą wystąpić intensywne opady śniegu i temperatura odczuwalna do -25C

Trwa nabór do policji


You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and K.akceptacja=1 group by K.id order by K.id desc' at line 1