Nożem zaatakował 59-letniego mężczyznę. Zatrzymali go policjanci

Policjanci z Garwolina zatrzymali 37-letniego mężczyznę pod zarzutem uszkodzenia ciała 59-latka. Napastnik zadał swojej ofierze dwa ciosy nożem i uciekł. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego.
Michał Jaworski nowym kierownikiem KRUS

Michał Jaworski (na zdjęciu z lewej) w najbliższych dniach obejmie stanowisko kierownika Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Na stanowisku zastąpi Teresę Orowiecką.
90 lat OSP w Izdebnie

W niedzielę strażacy ochotnicy z gminy Łaskarzew obchodzili Dzień Strażaka. Obchody były w tym roku szczególne dla strażaków z Izdebna, ponieważ świętowali oni również 90-lecie istnienia jednostki. Uroczystość była dobrą okazją do wręczenia im nowego sztandaru. Medale i wyróżnienia otrzymali strażacy z gminnych jednostek OSP.
Społeczna Akademia Nauk w Garwolinie pomogła maturzystom, dba również o przyszłość zawodową swoich studentów

Uczelnia przeprowadziła w tym roku bezpłatne kursy przygotowujące maturzystów do egzaminu z matematyki. Ponad 20 osób wzięło udział w zajęciach odbywających się w Garwolinie, natomiast ponad 100 osób uczestniczyło w zajęciach poprzez uczelnianą platformę internetową PAO. Mamy nadzieję, że zajęcia te pomogły w zdaniu egzaminu maturalnego z matematyki. Akcja będzie oczywiście kontynuowana w kolejnych latach.
Chcą zapełnić parkingi przy Garwolance

Od 1 stycznia 2016 r. parkingi przy Pływalni Miejskiej są płatne. Za bilety parkingowe nie płacą tylko osoby korzystające z obiektu. Niestety zyski ze sprzedaży biletów parkingowych nie satysfakcjonują Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, a parking świeci pustkami. W związku z zaistniałą sytuacją dyrektor CSiK Jarosław Kargol podjął decyzję, że wjazd na parking będzie opłacany ryczałtowo – będzie można zostawić samochód pod Garwolanką na cały dzień za kilka zł.
Garwolińscy kryminalni zlikwidowali profesjonalną plantację marihuany

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej w Garwolinie zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich. Znajdowała się ona w specjalnie przygotowanych i przystosowanych pomieszczeniach w jednym z domków letniskowych w miejscowości Wilga. W związku z tą sprawą funkcjonariusze zatrzymali 42-letniego mężczyznę.
Po służbie zatrzymał złodzieja

Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie będąc po służbie zatrzymał 33-latka, który dokonał kradzieży sklepowej.
4 tys. papierosów z przemytu na łaskarzewskiej posesji

Policjanci z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją garwolińskiej komendy zatrzymali 56-latka. Mundurowi na jego posesji odnaleźli 1960 paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy skarbowej.
Dlaczego PSP nie przyjechała do pożaru przy ulicy Targowej?

W sobotę 21 maja po godzinie 22.00 zapaliły się tuje przy ul. Sikorskiego (osiedle Targowa). Sytuacja zdaniem Czytelniczki Kuriera Garwolińskiego była bardzo niebezpieczna, a na miejsce pożaru przybyła tylko Ochotnicza Straż z Garwolina. Nie pojawiła się natomiast Państwowa Straż Pożarna, która ma swoją siedzibę kilkaset metrów od miejsca sobotniego pożaru. Dlaczego?
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (16 - 22 maja 2016 r.)

Interwencje strażaków z powiatu garwolińskiego do dnia 22 maja 2016 r.
Zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Były utrudnienia w ruchu

Dziś około godziny 14.00 na drodze krajowej nr 17, w miejscowości Gąsów gm. Górzno kierowca volkswagena zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia dwie osoby trafiły do szpitala. Były utrudnienia w ruchu.
Wypadek w m. Gózd (gm. Borowie). 2 osoby w szpitalu

Dziś rano w miejscowości Gózd (gm. Borowie) dachował pojazd osobowy.
Wypadek na dk 17. Droga była zablokowana


Dziś rano na dk 17 w Gocławiu doszło do wypadku z udziałem dwóch aut: fiata i lancii. Droga była zablokowana.
Kolejna rozprawa przeciwko policjantce 29 czerwca

19 maja odbyła się rozprawa przeciwko byłej policjantce oskarżonej o kradzież kosmetyków. Podczas rozprawy został przesłuchany świadek. Drugi świadek nie stawił się w sądzie.
Obóz/ kolonia w Ośrodku „Uroczysko” w Bieszczadach

W dniach 9-20 lipca w Ośrodku „Uroczysko w miejscowości Zwierzyń w Bieszczadach odbędzie się obóz przygotowany przez wykwalifikowaną kadrę nauczycieli, trenerów i opiekunów. Wydarzenie organizowane jest co roku od 25 lat i cieszy się dużą popularnością. Zapewnij swojemu dziecku niezapomniane wakacje!
Powiat: 45 mandatów za przekroczenie prędkości

15 maja policjanci z wydziałów ruchu drogowego komend miejskich i powiatowych z Mazowsza przeprowadzili działania „Prędkość”. W ramach akcji funkcjonariusze ruchu drogowego dyscyplinowali kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość.
Przebadali 103 kierowców

W dniu 16 maja 2016r. na terenie garnizonu mazowieckiego Policji zostały przeprowadzone działania pod nazwą „Trzeźwość w przewozie osób”. Celem działań jest ujawnianie nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego, w szczególności wykonujących zarobkowy przewóz osób oraz zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych z ich udziałem.
Kryminalni z Garwolina wygrali wojewódzkie eliminacje konkursu "Policjant Służby Kryminalnej 2016"

W kwietniu tego roku w miejscowości Garbatka Zbyczyn w powiecie kozienickim odbyły się eliminacje zespołów kryminalistycznych do konkursu "Policjant Służby Kryminalnej 2016" pomiędzy miejskimi i powiatowymi jednostkami Policji garnizonu mazowieckiego. W klasyfikacji generalnej najlepsza okazała się reprezentacja z KPP w Garwolinie. Policjanci z naszej jednostki będą reprezentować garnizon mazowiecki w zmaganiach podczas finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniach 7-9 czerwca 2016.
Zdarzenie drogowe pod „Dwójką”z udziałem trzech aut. Jedna osoba w szpitalu

Dziś po godzinie 10.00 na ulicy II Armii Wojska Polskiego, niedaleko ZS nr 2 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem 3 aut. Jedna osoba trafiła o szpitala.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (9 - 15 maja 2016 r.)

Interwencje strażaków z powiatu garwolińskiego do 15 maja.
Ponad 30 zastępów OSP i PSP ćwiczyło gaszenie pożaru lasu w Kobylej Woli

14 maja 2016 roku odbyły się ćwiczenia manewrowe na terenie kompleksu leśnego w Kobylej Woli, w których udział wzięły zastępy JRG Garwolin, jednostki OSP z terenu powiatu garwolińskiego oraz plutony gaśnicze „Las” z terenu powiatu piaseczyńskiego i otwockiego.
Trzeci Festiwal Tradycji i Kultury za nami

W niedzielę podczas trzeciej edycji Festiwalu Tradycji i Kultury Garwolina garwolińska Starówka zachwyciła urokiem dawnych lat. Z każdym rokiem impreza nabiera rozpędu. Zgłasza się więcej wystawców, pojawia się kolejne kramy prezentujące dawne rzemiosło, po ulicy Senatorskiej spaceruje coraz więcej młodzieży przebranej w dawne stroje. Podczas tegorocznego święta oprócz stałych elementów imprezy, pojawiły się zupełnie nowe akcenty.
Znamy firmę, która złożyła najkorzystniejszą ofertę na przebudowę 6-kilometrowego odcinka „nadwiślanki”

Pod koniec kwietnia Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił, że najkorzystniejsza ofertę na przebudowę 6 -kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 801, przebiegającego przez gminy Sobienie Jeziory – Wilga, złożyła firma PHU TOWEMO. Koszt realizacji zamówienia to 6 mln 867 tys. zł.
Łaskarzew, Pilawa, Sokół i Kozice. 5 mln zł dla mazowieckich OSP podzielone

To oni najczęściej są pierwsi na miejscach wypadków drogowych. Ratują ludzi i dobytek z pożarów lub powodzi. Wszystko to robią z pasji, bo bycie strażakiem ochotnikiem to nie etatowa praca, choć jest się na dyżurze cały czas. Aby im tę pracę ułatwić, samorząd województwa po raz kolejny przeznaczył wsparcie finansowe dla ponad 100 jednostek OSP z Mazowsza, z czego 35 pochodzi z subregionu siedleckiego.
Zatrzymali 5 osób. 4 usłyszały zarzuty

Siły specjalne policji (CBŚP) weszły w czwartek 12 maja do budynków przy ulicy Polskiej i Wolnej w Garwolinie. Funkcjonariusz prowadzili również akcję na terenie innych miejscowości powiatu garwolińskiego. Łącznie w sprawie zatrzymano 5 osób. Jedna to świadek. Pozostałym prokuratura postawiła zarzuty.
Usłyszeli o "Okupacji niemieckiej w Sobolewie"

11 maja w sali widowiskowej w Sobolewie odbyło się spotkanie zorganizowane przez Gminny Dom Kultury i Klub Seniora "Pogodni" podczas którego prelekcję nt. "Okupacja niemieckiej w Sobolewie" wygłosił dr inż. Mirosław Matosek.
Dwie osoby w szpitalu w wyniku wypadku w Jaźwinach

W sobotę 14 maja w Jaźwinach doszło do zderzenia mitsubishi z renaultem. W wyniku zdarzenia dwie osoby trafiły do szpitala.
Miastków Kościelny: BMW najechało na rowerzystkę

W sobotę 14 maja w Miastkowie Kościelnym kierowca BMW wyjeżdżając z drogi podporządkowanej najechał na rowerzystkę.
Pożar domku letniskowego w Łaskarzewie

12 maja 2016 r. po godzinie 23.00 miał miejsce pożar nieużytkowanego domku letniskowego w Łaskarzewie (dawny ośrodek Świt). W akcji gaśniczej uczestniczyły trzy zastępy OSP i jeden PSP.
CBŚP zatrzymało w Garwolinie i okolicach łącznie 5 osób podejrzanych o handel narkotykami

Komisarz Agnieszka Hamelusz z Centralnego Biura Śledczego Policji informuje, że funkcjonariusze zatrzymali łącznie 5 osób w Garwolinie i okolicach, podejrzanych o handel znacznymi ilościami narkotyków.
Garwolin.org tworzy archiwum Anny i Andrzeja Kapiców. Ty też możesz pomóc

Miło jest nam Państwa poinformować, że rozpoczęliśmy tworzenie archiwum cyfrowego ze zbiorów zachowanych przez rodzinę Kapiców z Garwolina. Są oni spadkobiercami Anny i Andrzeja Kapiców, którzy w Garwolinie, w latach 1940-1951, prowadzili zakład fotograficzny.
Akcja CBŚP w Garwolinie

Siły specjalne policji (CBŚP) weszły w czwartek 12 maja do budynków przy ulicy Polskiej i Wolnej w Garwolinie. Akcję zabezpieczali garwolińscy policjanci.
Miastkowianki w Ośrodku Medi-system w Wólce Ostrożeńskiej

W dniu 7 maja 2016r. w ośrodku Medi-system „Ostrowia” w Wólce Ostrożeńskiej odbył się występ Zespołu „Miastkowianki” działający przy Stowarzyszeniu Emerytów i Rencistów w Miastkowie Kościelnym. Repertuar koncertu przeznaczony był dla pacjentów oddziału dedykowanego osobom dotkniętym chorobami otępiennymi i chorobą Alzheimera.
NFZ: Nie zapisali pacjenta w SP ZOZ a powinni. Trwa kontrola w placówce

Do redakcji Kuriera Garwolińskiego zgłosił się Czytelnik ze skargą na działanie rejestracji w SP ZOZ w Garwolinie. Z relacji Czytelnika wynika, że chciał on się zarejestrować do poradni endokrynologicznej, ale mu odmówiono. Siedlecka Delegatura NFZ uznała, że skierowana do niej skarga na działalność SP ZOZ jest zasadna. W wyniku skarg Czytelnika i wyjaśnień dyrektora Żochowskiego NFZ wszczął kontrolę w placówce.
60 lat OSP Choiny i Gminne Święto Strażaka w Parysowie

W niedzielę mieszkańcy i strażacy z gminy Parysów obchodzili Dzień Strażaka. Jubileusz 60-lecia istnienia obchodziła Ochotnicza Straż Pożarna z Choin, co było dobrą okazją do wręczenia okolicznościowych medali i wyróżnień.
Strażacy z powiatu garwolińskiego uczestniczyli w nabożeństwie fatimskim

W sobotę strażacy z powiatu garwolińskiego podtrzymali wieloletnią tradycję biorąc udział w nabożeństwie fatimskim w Górkach i dziękując jednocześnie swojemu patronowi św. Florianowi za opiekę w trakcie służby. W wydarzeniu wzięło udział ponad 300 strażaków reprezentowanych przez delegacje i ponad 30 pocztów sztandarowych.
Dowiedzieli się jak dbać o swoje zdrowie

W sobotę odbyła się konferencja na temat profilaktyki zdrowia zorganizowana przez Fundację „Tętniące Życiem”. Gościem specjalnym wydarzenia była dr Małgorzata Stręk.
Obóz/ kolonia w Ośrodku „Uroczysko” w Bieszczadach

W dniach 9-20 lipca w Ośrodku „Uroczysko w miejscowości Zwierzyń w Bieszczadach odbędzie się obóz przygotowany przez wykwalifikowaną kadrę nauczycieli, trenerów i opiekunów. Wydarzenie organizowane jest co roku od 25 lat i cieszy się dużą popularnością. Zapewnij swojemu dziecku niezapomniane wakacje!
Wójt gminy Wilga w ciężkim stanie szpitalu

Wójt gminy Wilga Łukasz Szychowski trafił wczoraj wieczorem do Szpitala Powiatowego. Obecnie jego stan jest ciężki.Nożem zaatakował 59-letniego mężczyznę. Zatrzymali go policjanci

90 lat OSP w Izdebnie

Chcą zapełnić parkingi przy Garwolance

Po służbie zatrzymał złodzieja

Dlaczego PSP nie przyjechała do pożaru przy ulicy Targowej?

Zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Były utrudnienia w ruchu

Wypadek na dk 17. Droga była zablokowana

Obóz/ kolonia w Ośrodku „Uroczysko” w Bieszczadach

Przebadali 103 kierowców

Zdarzenie drogowe pod „Dwójką”z udziałem trzech aut. Jedna osoba w szpitalu

Ponad 30 zastępów OSP i PSP ćwiczyło gaszenie pożaru lasu w Kobylej Woli

Znamy firmę, która złożyła najkorzystniejszą ofertę na przebudowę 6-kilometrowego odcinka „nadwiślanki”

Zatrzymali 5 osób. 4 usłyszały zarzuty

Dwie osoby w szpitalu w wyniku wypadku w Jaźwinach

Pożar domku letniskowego w Łaskarzewie

Garwolin.org tworzy archiwum Anny i Andrzeja Kapiców. Ty też możesz pomóc

Miastkowianki w Ośrodku Medi-system w Wólce Ostrożeńskiej

60 lat OSP Choiny i Gminne Święto Strażaka w Parysowie

Dowiedzieli się jak dbać o swoje zdrowie

Wójt gminy Wilga w ciężkim stanie szpitalu


You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and K.akceptacja=1 group by K.id order by K.id desc' at line 1